• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-17284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

پیش بینی 3 هزار و 424 فرصت شغلی جدید در استان مرکزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: با توجه اعتبار مصوب شده برای استان مرکزی، پیش بینی می شود 3 هزار و 424 فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدتقی آبایی در نوزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی با اشاره به اینکه چهار دستور جلسه در این کارگروه مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: عمکلرد دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در خصوص اشتغال روستایی یکی از مباحثی بود که در جلسه امروز این کارگروه به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت. 312 میلیارد و 600 میلیون تومان به عنوان سهم استان مرکزی به استان ابلاغ شده است که از این مقدار 91 میلیارد تومان آن سهم دستگاه های حمایتی شامل کمیته امداد، بنیاد شهید و سازمان بهزیستی بوده است و 221 میلیارد و 600 میلیون تومان نیز سهم سایر اقشار است.

وی ادامه داد: در خصوص سایر اقشار خوشبختانه تا به امروز 100 درصد رقم ابلاغی به استان، در بانک های عامل مصوب شده است و تعداد هزار و 414 طرح هم مورد تصویب قرار گرفته است، که پیش بینی می شود 3 هزار و 424 فرصت شغلی جدید را در استان مرکزی به وجود بیاورد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی افزود: از این رقم مصوب شده تا به امروز هزار و 158 طرح با رقم 156 میلیارد تومان توسط بانک های عامل پرداخت شده است که 2 هزار و 549 فرصت شغلی جدید را در استان ایجاد کرده است.

آبایی با اشاره به بند "ب" تبصره 16 قانون بودجه که تسهیلات مددجویان را به کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی واگذار می کند، گفت: خوشبختانه در خصوص کمیته امداد 37 میلیارد تومان ابلاغیه تخصیص داده شده است که نشان دهنده عملکرد خوب کمیته امداد و بانک های عامل در این زمینه است. در رابطه با سازمان بهزیستی نیز این رقم برابر 13 میلیارد و 900 میلیون تومان است که تا کنون 11 میلیارد تومان از این مبلغ به استان تخصیص داده شده است.

وی از تخصیص اعتبار 14 میلیارد و 500 میلیون تومان در حوزه مشاغل خانگی به استان مرکزی خبر داد و اضافه کرد: از این مقدار تا به امروز 12 میلیارد تومان برای متقاضیان به بانک های عامل معرفی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: