• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-17384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

کمک های دولت و مردم باید به دست نیازمندان واقعی برسد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که کمک های دولت و مردم به دست نیازمندان واقعی برسد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، بهروز اکرمی در جلسه شورای مشارکت های مردمی با بهزیستی استان گفت: خیرین هیچ تعهد اداری به کسی ندارند و تنها تعهد به وجدان و خداوند است که این افراد را وارد عرصه کار نیک می کند. مسئولین بواسطه این افراد می توانند به نقاط ضغف و قوت خود پی ببرند و عیوب کار خود را شناسایی کنند.

وی بر لزوم گسترش فرهنگ کار خیر در جامعه کنونی تاکید کرد و گفت: باید تدابیری اندیشیده شود که کمک های دولت و مردم به دست نیازمندان واقعی برسد و حرمت نیازمندان حفظ شود. سیستم اداری ما در حال حاضر با مشکلات متعددی مواجه است اما باید با پیگیری های مداوم سعی کنیم تا این مشکلات را برطرف کنیم. نظارت های کافی بر انجمن های خیریه می تواند در بهره مندی مددجویان واقعی از کمک های دریافتی موثر باشد.

اکرمی کار خیرین را بسیار ارزشمند توصیف کرد و اضافه کرد: کل مجوزهایی که دولت برای امور خیریه صادر می کند باید به طور کامل جمع آوری شوند و من شخصا کاری که مرتبط با امور خیرین باشد را پیگیری می کنم. باید از ظرفیت بسیج به عنوان یک منبع تمام نشدنی نهایت استفاده را برد و خیرین می توانند در انجام کارهای خیر به این نهاد مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه خیرین نباید دغدغه مسائل اداری داشته باشند، گفت: بایستی مسائل و مشکلات خیرین را در هر لحظه و با جدیت پیگیری کرد تا دغدغه ذهنی نداشته باشند.

ارائه سبد کالا به کل مددجویان استان مرکزی/مشکل مسکن معلولین به زودی برطرف می شود

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در حاشیه این جلسه با اشاره به ارائه راهکارهایی برای حل مسائل و مشکلات خیرین در این جلسه، به خبرنگار ایسنا گفت: سعی ما بر این بوده است تا برای حل این مشکلات راهکارهای جدید و عملیاتی را پیشنهاد دهیم و تا کنون مقرر شده است تا یک برنامه عملیاتی تدوین شده از سوی معاونت مشارکت های بهزیستی جهت جذب مشارکت های بیشتر، برای 6 ماهه اول سال آینده ارائه شود.

وی افزود: طبق مصوبات این شورا، مقرر شد با کارکنانی که این توانایی را دارند که از سه رقم آخر حقوقشان به حساب مشارکت های بهزیستی مبلغی را واریز کنند مکاتباتی صورت بگیرد و همچنین پیگیری های لازم با سازمان هلال احمر استان برای کمک به افراد دچار ضایعه نخاعی در دستور کار شورا قرار بگیرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از جذب یک سری سبد کالا برای کل مددجویان استان مرکزی خبر داد و اضافه کرد: مجوز این کار از حساب مشارکت های بهزیستی اخذ شده است و برای آن دسته از معلولینی که به خاطر مشکلات مالی تا کنون نتوانسته اند مسکن خود را تحویل بگیرند، مقرر شده است تا از محل مشارکت های مردمی بهزیستی استان، مبلغی به عنوان کمک هزینه به حسابشان واریز بشود تا در ایام نزدیک به سال جدید، این افراد بتوانند مسکن خود را دریافت کنند.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: