• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-387-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

استان مركزي جزو ٤ استان برتر كشور از نظر پوشش آموزشي است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی گفت:استان مركزي جزو ٤ استان برتر كشور از نظر پوشش آموزشي است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجتبی حیدری در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی به وضعیت نرخ گذار و نگهداشت دانش آموزان در استان بیان کرد: تحقق عدالت اجتماعی مستلزم فراهم کردن امکانات جهت تعلیم و تربیت رسمی دانش آموزان است و در اسناد بالادستی به این امر توجه و حتی راهکارهایی در این راستا تدوین شده است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در امر پوشش دانش آموزان مقطع ابتدایی پوشش ۹۹ درصدی و در دوره متوسطه اول دارای ۹۷.۳ درصد پوشش است و در این راستا جزو ۴ استان برتر کشور محسوب می شویم، افزود: در برخی از مناطق نیمه برخوردار استان با افت نرخ گذار خاصه در بین کودکان مواجه هستیم و در دوره متوسطه اول و دوم نیز دلایل ریزش مورد بررسی قرار گرفته است.

حیدری با اشاره به اینکه نرخ گذار دوره ابتدایی در سال ۹۶-۹۵ در دختران ۱۰۱.۵۵ درصد و در بین پسران ۹۸.۸۶ درصد بوده است اضافه کرد: در دوره متوسط اول به دوم نرخ گذار در بین دختران ۱۱۵.۸۵ درصد و در بین پسران ۱۲۲.۵ درصد بوده که این روند در سال تحصیلی ۹۷-۹۶  در بین دختران به ۹۲.۲۱ درصد و در پسران به ۱۲۵ درصد رسیده است.

وی گفت: در سال جاری به جهت ارتقای نرخ گذار از دوره ابتدایی به دوره متوسط اول شهرستان های تفرش، خنداب، زرندیه، سربند، شازند و نوبران مورد هدف قرار گرفته اند، همچنین در ارتقای نرخ گذار از دوره متوسط اول به متوسط دوم تفرش، خنداب، زرندیه، سربند، شازند و کمیجان هدفگذاری شده اند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی تکرار پایه، ازدواج دختران، مهاجرت و انتقال دانش آموزان به مناطق دیگر، قبولی دانش آموزان یک مدرسه در مدارس نمونه و تیزهوشان، مهاجرت و ترک تحصیل اتباع خارجی، مشکلات اقتصادی و عدم دسترسی به مدرسه و ... را عامل افت نرخ گذار دانست و گفت: برای این نرخ باید عوامل اقتصادی فرهنگی و سایر عوامل را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: