• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-587-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مدارس ترافیک در استان مرکزی توسعه یابند

استاندار مرکزی گفت: مدارس ترافیک در استان توسعه یابند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به اینکه باید در شرایط کنونی که با کمبودهای اعتباری و مالی مواجه هستیم تصمیمات بهتری اتخاذ شود، افزود: مسائل مالی و اعتباری نقش مهمی در تصمیم سازی ها دارند. جای افسوس دارد که به دلیل مشکلات مالی و اعتباری اقدامات آموزش و پرورش ابتر باقی بماند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ نیز باید روند رفع چالش های حوزه آموزش را دنبال کنیم، گفت: باید در سال ۹۸ با توجه به مشکلات بودجه ای بهتر عمل کرد و شورای آموزش و پرورش به عنوان شورای فرادستی و پارلمانی باید تصمیم گیرد. باید از تمامی ظرفیت ها بویژه منابع مردمی و خیرین و سمن ها استفاده کرد و جهت تحقق اهداف این حوزه از این ظرفیت نهایت بهره برده شود و از امکانی که قانون به ما داده نیز استفاده شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید مشارکت داده شوند، همچنین اعتبارات خوبی در شورای اجتماعی استان وجود دارد که می تواند در امر کاهش نرخ گذار و مواردی از این دست استفاده شود.

وی با بیان اینکه برخی از اعتبارات در امور بانوان را می توان به این بخش تعلق داد گفت: شوراهای اسلامی به ویژه شوراهای شهر باید توجه بیشتری به این امر داشته باشند و شفاف تر و متمرکز تر عمل کنند.

آقازاده اضافه کرد:سال ۹۸ را اگر با رویکرد کاهش نرخ گذار دنبال کنیم می توان با توجه به منابع و ذخایر خوب در اختیار، اقدامات خوبی  را به انجام رساند و در این راستا شورای آموزش و پرورش نقش مهمی دارد.

وی با تاکید بر استفاده از طرح های تحقیقاتی انجام شده در حوزه آموزش و پرورش و با بیان اینکه شورا باید در این مسیر گام های محکم بردارد، گفت: در این زمینه پارک ها و مدارس ترافیک در تمامی شهرستان های استان باید ایجاد شوند و از این امکان و ظرفیت استفاده حداکثری داشت.

استاندار مرکزی اظهار کرد: از ظرفیت فرمانداری ها و بخش داری ها باید برای کاهش نرخ گذار استفاده کرد و موضوع توسعه مدارس ترافیک در شورای ترافیک و حمل و نقل استان مطرح و سپس در شهرستان های توسعه یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: