• پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-13384-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

سرود اراك رونمايي شد
ضرورت افزایش شهردوستی و تعلق خاطر شهری در اراک

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای شهر اراک گفت: شهروندان بايد از حالت بي تفاوتي خارج شوند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مرتضی سورانه در آیین رونمایی از سرود اراک با بیان اینکه اراک هجدهمین شهر ایران از نظر جمعیت و آخرین کلانشهر کشور است، اظهار کرد: اراک با مساحت هفت هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربعی به پایتخت صنعت ایران، مهد فرهیختگان و عضو ثابت شهرهای آلوده جهان است که زیرساخت های آن رو به فرسایش و فرسودگی است .

وی تصریح کرد: متاسفانه اراک از نظر اعتماد اجتماعی و بی تفاوتی پایین تر از میانگین کشوری است .

سورانه با اشاره به اینکه ساختارها و زیرساخت های فرهنگی اراک نیازمند اصلاح است، گفت: برای تقویت انسجام اجتماعی و مدنی و توسعه فرهنگی و کاهش و کنترل اسیب های اجتماعی باید شهردوستی و تعلق خاطر شهری افزایش یابد و شورای پنجم شهر اراک نسبت به این موضوع توجه داشته است .

وی اظهار کرد: شورای شهر اراک در طول حدود ۲ سال اخیر دو کار ویژه را دنبال کرده است که یکی از آنها تاکید و توجه به تمایزات خاص اراک است که این امر به نامگذاری یک روز در تقویم ملی و شهری به عنوان روز اراک منتهی شد و پس از آن به گفتمان مشترک در قالب سرود و موسیقی توجه شد .

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک افزود: تبریز به عنوان زیباترین و توسعه یافته ترین شهر ایران شناخته شده است چرا اراک نباید چنین جایگاهی داشته باشد؟ باید شهروندان را از حالت بی تفاوتی خارج کرد. انجام امور فرهنگی توسط فرهنگیان و فرهیختگان می تواند خیل عظیم شهروندان را به میدان بکشاند و فرهنگ شهروندی را افزایش و ارتقا دهد.

سورانه در خصوص تهیه سرود اراک گفت: در سال ۹۶ با فراخوان تهیه سرود اراک ۴۰ سروده به کمیسیون فرهنگی شورا رسید که پس از بررسی و تصویب در شورا روند تهیه آن به سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک سپرده شد و پس از ۱۸ ماه تلاش به اتمام و مرحله رونمایی رسید .

به گزارش ایسنا، شعر و آهنگسازی این سرود توسط هوشنگ فراهانی انجام شده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: