• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-787-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

كميسيون آموزش مجلس به استان مرکزی سفر مي كند/کاهش دانشجویان استان در سال 97

معاون سیاسی استاندار مرکزی با اشاره به سفر قریب الوقوع دكتر عارف رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي به همراه اعضاي اين كميسيون به استان بيان كرد: اين سفر ٢٧ و ٢٨ فروردين ماه انجام خواهد شد و اعضاي كميسيون از شهرستانهاي استان بازديد خواهند داشت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، بهروز اکرمی در جلسه شوراي هماهنگي دانشگاههاي استان در خصوص اين سفر گفت: در اين راستا بايد ٢ كار مهم انجام گيرد، با محوريت دانشگاه اراك، نخبگان دانشگاهي استان شمايي از وضعيت آموزش عالي كشور، نقاط ضعف و راهكارهاي اجرايي تهيه و در حضور اعضاي كميسيون ارائه كنند و اين موضوعات جهت جمع بندي تا صبح فردا به دكتر حميدي رييس دانشگاه ارسال شود.

اكرمي افزود: همچنين مشكلات و نقاط ضعف آموزش عالي استان به همراه راهكارهاي اجرايي نيز به دكتر نجفي رييس دانشگاه صنعتي اراک جهت ارائه به اعضاي كميسيون آموزش مجلس شوراي اسلامي داده شود، همچنين دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش نیز جمع بندی لازم را از مشكلات و راهكارها داشته باشند.

وي با اشاره به استقرار و فعاليت شرکت ها و صنايع بزرگ در استان مرکزی و لزوم ارتباط بين اين صنايع و دانشگاه ها بيان كرد:  باید لینکی بین این بخش ها ايجاد و واحدهای تحقیق و توسعه صنایع فعال شود و ارتباط شكل بگيرد، البته به زودي منظومه آموزش عالی استان ترسيم خواهد شد که مسیر حرکت را مشخص می کند.

معاون استاندار مركزي تصريح كرد: در سال ۹۷ کل دانشجویان استان ۶۷ هزار نفر بوده که نسبت به گذشته ۱۳ درصد کاهش داشته است. ۴۰ درصد دانشجويان در دانشگاه آزاد اسلامي، ۲۹ درصد در دانشگاه هاي دولتی، ۱۰ درصد در پیام نور، ۹ درصد علمی کاربردی و ۵ درصد در دانشگاه هاي غیرانتفاعی مشغول به تحصيل هستند.

وي نسبت دانشجویان استان مركزي در مقاطع کاردانی را ١٦ درصد، کارشناسی را ٦٠ درصد، کارشناسی ارشد را ١٩ درصد و دکتری را ٥ درصد بيان كرد.

اكرمي با اشاره به اينكه در نرم کشوری جنسيت دانشجويان دختر بیشتر از پسر است اما در استان مرکزی اين روند معكوس است، گفت: معمولا در نرم کشوري ۳۵ تا ۴۰ درصد دانشجويان پسران و باقي دختر هستند، اما این روند در استان مرکزی متفاوت است به طوري كه ۴۵ درصد دانشجويان دختر و ۵۵ درصد پسر هستند كه باید این روند بررسی و خوب یا بد بودن آن ارزیابی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: