• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-19884-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

انجام ماهانه 85 هزار تست در آزمایشگاه بیمارستان ولیعصر اراک

سوپروایزر آزمایشگاه بیمارستان ولیعصر (عج) اراک گفت: ماهانه 85 هزار تست در آزمایشگاه بیمارستان انجام می شود.

مهرداد نحوی به مناسبت 30 فروردین روز علوم آزمایشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به پذیرش ماهانه 15 هزار بیمار بستری و سرپایی در بیمارستان ولیعصر(عج) اراک بیان کرد: با توجه به تعداد پرسنل و تجهیزات موجود در آزمایشگاه بیمارستان عملکردمان قابل قبول است.

وی با بیان اینکه ماهانه 85 هزار تست در آزمایشگاه بیمارستان ولیعصر(عج)اراک انجام می‌شود، افزود: حجم کار در این مجموعه بسیار بالاست چراکه پذیرش بیماران بستری و سرپایی توامان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نوع تجهیزات، استاندارد مدت زمان جوابدهی آزمایش را تغییر می‌دهد، بیان کرد: استاندارد پاسخگویی تست‌های آزمایشگاهی از یک روز تا حدود 10 روز است، اما حداکثر زمان پاسخگویی در مرکز آزمایشگاهی بیمارستان ولیعصر اراک حتی برای تست‌های خاص نیز یک هفته است که البته می‌توان با تجهیز مرکز زمان پاسخگویی را کوتاهتر کرد.

سوپروایزر آزمایشگاه بیمارستان ولیعصر اراک گفت: دستگاه‌های جدید علاوه بر دقت و صحت در پاسخگویی سرعت بالایی دارند که می‌توان مرکز را به این دستگا‌ه‌ها مجهز کرد، البته در حال حاضر تجهیزات در اختیار آزمایشگاه بیمارستان از نظر صحت و دقت کاملا مطلوب هستند، اما امروز در آزمایشگاه‌ها پارامتر سرعت بسیار مورد توجه است که می‌توان با برنامه‌ریزی این مرکز را به دستگاه‌های آزمایشگاهی روز و جدیدتر تجهیز کرد.

وی با اشاره به اینکه هر دستگاه‌ آزمایشگاهی عموما بعد از 5 تا 10 سال باید تعویض شود، افزود: عمر برخی تجهیزات آزمایشگاه بیمارستان ولیعصر اراک بیشتر از 10 سال است و در برخی از دستگاه‌ها شرایط مناسبی حاکم است. خوشبختانه برخی از تجهیزات با اجرای طرح تحول نظام سلامت جدید و به‌روز شدند، اما باید برای افزایش سرعت کار آزمایشگاه، دستگاه‌ها تقویت شوند.

نحوی اضافه کرد: در شرایط کنونی اقتصادی نمی‌توان فشار بالایی به مجموعه بیمارستان و دانشگاه‌ وارد کرد هرچند که تجهیزات از نظر دقت و صحت در پاسخگویی کاملا مورد اطمینان هستند، اما می‌توان از ظرفیت خیرین در تجهیز آزمایشگاه بهره‌مند شد.

سوپروایزر آزمایشگاه بیمارستان ولیعصر اراک در خصوص وضعیت پرسنلی آزمایشگاه بیمارستان بیان کرد: خوشبختانه از نظر کمی و کیفی پرسنل، وضعیت کنونی مطلوب است، اگر تجهیزات قوی‌تر باشد خدمات را می‌توان افزایش داد، سرعت کار را بالا برد و پذیرش را نیز ارتقا بخشید، وجود تنها 2 مرکز آزمایشگاه دولتی دانشگاهی که خدمات بیماران سرپایی را به صورت گسترده ارائه می دهد در اراک مطلوب نیست، بهره‌مندی از تعرفه‌های دولتی حق همه مردم است و با توجه به بالا بودن هزینه‌ و تعرفه آزمایشگاه‌های خصوصی و شرایط اقتصادی فعلی لازم است که توسعه آزمایشگاه‌های دولتی مدنظر قرار گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: