• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-20084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سال گذشته انجام شد:

شناسایی 1752 نفر اتباع غیر مجاز فاقد مجوز کار در استان مرکزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: در سال گذشته هزار و 752 نفر اتباع غیر مجاز فاقد مجوز کار در استان شناسایی شده اند.

محمدتقی آبایی در گفتگو با ایسنا، منطقه مرکزی، از ثبت تعداد 5 هزار و 632 دادخواست کارگری در طول سال 97 در این اداره کل خبر داد و افزود: در سال گذشته 7 هزار و 393 دادنامه در راستای رسیدگی به دادخواست های واصله صادر شده است و تعداد 2 هزار و 22 پرونده نیز پس از صدور رای در هیات تشخیص بنا به اعتراض طرفین دعوی به رای صادره، در هیات حل اختلاف مورد بررسی و صدور مجدد دادنامه انجام گرفته است.

وی با اشاره به پرداخت مقرری بیمه کارگری به 6 هزار و 391 نفر در سال 97، گفت: در سال گذشته به منظور اجرای قانون کار و ارتقاء ایمنی، تعداد 12 هزار و 500 مورد بازرسی از واحدهای صنعتی، ساختمانی و صنوف توسط بازرسان کار استان صورت گرفت.

آبایی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد هزار و 752 نفر، اتباع غیر مجازِ فاقد مجوز کار شناسایی شده اند، تصریح کرد: در پایان سال 97 و در راستای اجرای اصل سه جانبه گرایی، تعداد شوراهای اسلامی کار استان به 43 شورا، انجمن صنفی کارفرمایی به 45 انجمن، انجمن صنفی کارگری به 29 مورد و نماینده کارگری به 83 نماینده ارتقاء یافته است و تعداد 53 اعتبارنامه نیز برای تشکل های مختلف تجدید اعتبار شده است.

وی به بررسی 3 هزار و 75 درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور که منجربه صدور هزار و 800 حکم بازنشستگی از سوی تامین اجتماعی شده است، اشاره کرد و افزود: در پایان سال 97 تعداد واحدهای دارای حقوق معوق 62 واحد بوده است که 9 هزار و 552 کارگر را شامل می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: