• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-2085-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اسکان شبانه‌روزی 270 هزار نفر مسافر نوروزی در استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: اسکان شبانه روزی 270 هزار نفر مسافر نوروزی در استان مرکزی انجام گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر علیرضا ایزدی در نشست صمیمی با اصحاب رسانه بیان کرد: در استان مرکزی ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و توانمندی‌ها در حوزه گردشگری جهت رسیدن به یک توسعه مناسب موجود است، اما این ظرفیت‌ها مغفول واقع شده است و تحقق این امر به تنهایی از عهده میراث فرهنگی استان بر نمی‌آید.

وی با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری یک صنعت فرابخشی است و برای تحقق این امر باید هم‌افزایی شکل گیرد، افزود: برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز و دستورالعمل‌ها باید همه دست به دست هم دهیم تا تصویر مناسب برای رسیدن به توسعه گردشگری و رسیدن به اهداف در اذهان عمومی شکل گیرد.

ایزدی تصریح کرد: در کنار صنعت و کشاورزی که عرصه‌ای قابل احترام در استان مرکزی است، اما آینده از آن گردشگری خواهد بود و استان مرکزی نیز باید از این اقتصاد نیز منتفع شود.

وی با بیان اینکه باید در حوزه اطلاع‌رسانی یک اتاق فکر تشکیل شود، افزود: باید برای رویدادهای مختلف برنامه‌ریزی مناسبی شکل گیرد تا تصویر خوبی از استان نمایش داده شود. این تصویر در جلب و جذب گردشگری تاثیرگذار است و در کنار آن باید مطالبات را منطبق با سهم، ابزار،  توان و تهدیدات به شکل منطقی تعریف کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی فرهنگ‌سازی در این راستا را وظیفه مجموعه رسانه و اطلاع‌رسانی استان دانست و گفت: این مطالبات باید به سمت مطالبه عمومی سوق یابد تا توسعه پایدار رقم بخورد، زمان برای فرصت‌سوزی وجود ندارد، استان ظرفیت دارد، دارای مدیریت ارشد قابلی است و باید از این فرصت استفاده شود تا تاسیسات گردشگری مناسبی برای رقم خوردن اتفاقات مناسب ایجاد شود.

وی تاکید کرد: در حوزه اطلاع‌رسانی در طرح نوروزی ابزار و اقلام تبلیغاتی خوبی در اختیار بود و با ایجاد نوروزگاه‌ها نیز ماندگاری گردشگر و مسافر بالا رفت. در کنار 13 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان، تقریبا یک میلیون و 60 هزار ورودی گردشگر در استان به ثبت رسید که بالغ بر 470 هزار نفر بازدید از اماکن گردشگری و 270 هزار نفر نیز اسکان شبانه‌روزی انجام شد که نسبت به سال گذشته 8 درصد رشد رقم خورد.

ایزدی گفت: در حوزه بازدید از اماکن گردشگری نیز رشد 3 درصد حاصل شد و اگر بحث بارندگی پیش نمی‌آمد قطعا رشد بیشتری به ثبت می‌رسد، اما این شرایط نویدبخش آینده‌ای خوب است و با امیدبخشی و امیدآفرینی و مدیریت بهتر می‌توان در استان مرکزی اتفاقات بهتری را رقم زد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی بیان کرد: سال 98 سالی است که برای تمامی رویدادهای گردشگری و میراث فرهنگی استان برنامه‌ریزی شده است، با همکاری اداره پست 10 تمبر آماده شده است که تمبر تالاب میقان در تهران و تمبر بیل‌گردانی در نیمور شهرستان محلات رونمایی شد، همچنین حضور جدی در نمایشگاه‌ها مدنظر است تا با بهره‌گیری از بخش خصوصی بتوان توسعه را ایجاد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: