• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-784-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار خواستار شد:

لزوم صرفه‌جویی حداکثری برق در ایام پرمصرف سال توسط دستگاه‌های اجرایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی در ایام پرمصرف سال نسبت به صرفه‌جویی حداکثری در مصرف برق اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در حاشیه دومین جلسه بررسی راهکارهای پیشنهادی اصلاح الگوی مصرف و مساعدت در ایجاد تمهیدات لازم برای گذر از پیک سال 98 در جمع خبرنگاران بیان کرد: این جلسه به جهت مدیریت مصرف برق در ایام پرمصرف سال 98 برگزار شد که در این راستا وظایف دستگاه‌های اجرایی در حوزه مصرف داخلی معین شد.

وی با بیان اینکه مقرر شد که دستگاه‌های اجرای با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان نسبت به ممیزی وضعیت دستگاه‌های اجرایی اقدام کنند، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید حداکثر صرفه‌جویی را در نوع مصرف خود داشته باشند و حتما نسبت به تهیه مولدهای لازم در زمان اوج مصرف برق پیش‌بینی لازم را داشته باشند.

فرخی اضافه کرد: تصمیم‌گیری در خصوص تغییر ساعت کار احتمالی دستگاه‌های اجرایی به ابتدای خرداد ماه موکول شد و در صورت نیاز اتمام ساعت کاری ادارات به مانند سال گذشته با یک ساعت تعجیل انجام می‌گیرد.

وی در خصوص تصمیم‌گیری در خصوص مصرف برق واحدهای اقتصادی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی بیان کرد: دستگاه‌های متناظر این بخش‌های همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌ها برنامه‌ریزی دقیقی با شرکت توزیع نیروی برق و برق منطقه‌ای باختر داشته باشند تا در صورت قطعی‌های احتمالی کمترین آسیب را به واحدهای تولید برسد، هر چند که به هرحال قطعی برق آسیب‌هایی را به واحدهای تولیدی تحمیل می‌کند، اما باید این آسیب‌ها به حداقل ممکن برسد.

معاون استاندار با اشاره به تصمیم‌گیری در خصوص قطعی برق احتمال اصناف گفت: اتاق اصناف نیز با همکاری صنعت، معدن و تجارت بررسی داشته باشد تا با مدیریت زمان ارائه خدمات صنوف، شرایط کنترل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: