• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-1184-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی عنوان کرد:

درخواست مجمع نمایندگان و استاندار مرکزی از وزیر جهادکشاورزی برای پرداخت خسارت سیل زدگان

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی جزئیات نشست نمایندگان استان مرکزی و استاندار را با وزیر جهادکشاورزی تشریح کرد.

سید مهدی مقدسی در گفتگو با ایسنا منطقه مرکزی اظهار کرد: در جلسه مشترک امروز بعدازظهر مجمع نمایندگان، استاندار مرکزی و‌ مدیران کل جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان با مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی و‌ معاونین وی مواردی مورد بحث و تبادل نظر  قرار گرفت و‌ با دستورات وزیر مقرر شد پیگیری لازم صورت پذیرد.

وی ادامه داد: درخواست تامین اعتبار برای جبران خسارت های وارده ناشی از سیل اخیر به میزان ۳۵۰ میلیارد تومان به قنوات، مراتع باغات، زیرساخت های بخش کشاورزی و دام و طیور از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

مقدسی رفع کمبود کود شیمیایی و سویا و همچنین توزیع مناسب سموم مورد نیاز را از دیگر موارد بیان و بر حمایت از خارج کردن سهام دولت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در این نشست تاکید کرد.

وی  تامین اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه های آبخیزداری و شروع پروژه های جدید در این حوزه به منظور پیشگیری از سیلابهای مخرب، رفع مشکلات اتحادیه تعاون روستایی استان و افزایش اعتبارات اجرای رفع تداخلات اراضی مورد اختلاف در روستاها را از دیگر موارد این نشست عنوان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در ادامه تامین اعتبار لازم برای اجرای روش های نوین داربستی باغات انگور و‌ انجام کمک های فنی اعتباری برای درختچه های تاک، رفع مشکلات اساسی بیمه محصولات کشاورزی و  افزایش سهمیه گوشت و مرغ برای استان  را از دیگر موارد عنوان شده بیان  کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: