• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-8484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار عنوان کرد:

ضرورت بازنگری فنی برج پرنده نگری تالاب میقان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: برج پرنده نگری تالاب میقان اراک بدقت از نظر محاسبات فنی، استحکام سازه و مقاوم سازی در مقابل وزش باد شدید، مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مهدی زندیه وکیلی در اولین جلسه شورای فنی استان در سالجاری اظهار کرد: نظارت کارشناسان دستگاه های اجرایی، نظام مهندسی ساختمان و کارشناسان شورای فنی استان بر اجرای طرح های استانی بخوبی صورت می گیرد ولی این نظارت ها در بخش پروژه های ملی برای کارشناسان استانی کمرنگ است و ضرورت دارد که با تدابیر لازم و هماهنگی مدیریت ارشد استان با سازمان های مجری در سطح ملی، این نقیصه برطرف شود و ما بتوانیم بصورت قانونی بر تمام طرح های ملی و استانی که در سطح استان مرکزی اجرا می شود، نظارت عالیه داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم استفاده کاربران محیط زیست و مردم از برج پرنده نگری تالاب میقان اراک، گفت: وجود برج پرنده نگری برای رصد فعالیت‌ها در سطح تالاب، مقابله با شکارچیان، رفتارشناسی پرندگان، مقابله با مخاطرات طبیعی و انسان ساز مانند آتش سوزی و همچنین پرنده نگری توسط گردشگران و بازدید کنندگان از تالاب ضرورت دارد ولی آنچه از همه این موارد مهمتر است، حفاظت از جان مردم است. باید این برج بدقت از نظر محاسبات فنی، استحکام سازه و مقاوم سازی در مقابل وزش باد شدید، مورد بازنگری قرار گیرد.

وی اهمیت نظارت دقیق بر اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان را مورد تاکید قرار داد و در رابطه با تقاطع های غیر همسطح شهر اراک، اظهار کرد: بهمراه جمعی از اعضای منتخب شورای فنی استان در اولین فرصت از پل های احداث شده و در حال اجرای شهر اراک بازدید خواهم کرد.

گفتنی است در این جلسه موضوعات دیگری مانند وضعیت اجرایی بلوار ورودی شهر جدید امیرکبیر ، تولید و توزیع آسفالت در سطح استان و طرح توسعه بیمارستان حضرت آیت اله خوانساری و غیره مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: