• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-2691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار:

با احتکار و عدم عرضه کالا به بازار برخورد جدی صورت می‌گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: با موارد احتکار و یا عدم عرضه کالا به بازار توسط کارخانجات برخورد جدی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی با تاکید مقابله جدی با مسئله احتکار بیان کرد: باید از هر ابزاری برای فعالیت کمیته مبارزه با احتکار و اجرای موفق امور استفاده شود، قابل قبول نیست که در شرایط کنونی با موضوعی به نام احتکار مواجه باشیم.

وی با اشاره به اینکه سامانه جامع انبارها باید به شدت مورد بازبینی قرار گیرد و کالای تامین شده نیز به نحو احسن در بازار توزیع شود، تصریح کرد: نظارت بر توزیع کالاها باید به بهترین شکل ممکن اعمال شود، در حال حاضر زمزمه‌هایی مبنی بر احتکار برخی از کالاها مانند شکر و روغن شنیده می‌شود که باید به صورت جدی نظارت و نسبت به هر گونه سرنخ و گزارشی اقدام لازم انجام شود.

فرخی با بیان اینکه با عدم عرضه برخی از کالاها توسط واحدهای تولیدی روبرو هستیم، گفت: اینکه کارخانه‌ای کالاهای تولیدی خود را عرضه نمی‌کند حتی اگر در استان مرکزی نباشد باید پیگیری و برخورد قانونی صورت گیرد. چندین مورد گزارش از عدم عرضه شکر و روغن توسط کارخانه‌های تولیدکننده منعکس شده است که اگر مصادیق اعلام شود تعزیرات می‌تواند ورود کند، نباید از این مسئله به سادگی عبور کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری امکان دارد موارد احتکار و یا عدم عرضه کالا به بازار توسط کارخانجات تولیدکننده زیاد باشد به همین دلیل باید سازوکارو برخورد قانونی و درست با این امر تعریف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: