• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-10984-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

استاندار عنوان کرد:

ضرورت حمایت از صنوف خرد در شرایط اقتصادی کنونی

استاندار مرکزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، ضروری است که از صنوف خرد به گونه‌ای حمایت شود که کمترین آسیب را متحمل شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در دومین اجلاس رؤسای اتحادیه‌های صنفی اراک اظهار کرد: زمانی که شرایط اقتصادی دچار مشکلات می‌شود، توجه همگان به اصناف بیش از گذشته و انتظارات از اصناف بیشتر می شود. اصناف در کشور طی چهار دهه اخیر سابقه بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته اند و هر زمان و در هر زمینه ای که مردم نیاز داشتند اصناف پا در رکاب انقلاب همواره کمک‌های لازم را ارائه داده‌اند.

وی افزود: زمانی که عرضه و تقاضا در بازار از حالت تعادل خارج می‌شود، فروشنده تعیین کننده قیمت کالاست، اما در شرایط کنونی کشور کسبه همراه مردم هستند. به منظور عبور از تنگناها نیاز است این همکاری و همراهی تداوم داشته باشد، این شرایط حتما بهتر خواهد شد و از این مشکلات عبور خواهیم کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شرایط و مقطع حساسی که امروز برای کشور ایجاد شده در حالی صورت گرفته که ایران همواره به تعهدات خود در عرصه بین المللی عمل کرده و هرگز به حقوق هیچ کشوری تجاوز نکرده است، اما زورگویی و قلدری آمریکا باعث شده که در تنگنا قرار بگیریم، هرچند ملت ایران در این رابطه با تمام توان در مقابل زور و باطل می‌ایستد .

آقازاده بیان کرد: آمادگی داریم که ظرف مدت یک ماه آینده جلسه‌ای با وزیر کار، فعالان اقتصادی و متولیان حوزه اصناف و مشاغل استان داشته باشیم تا بتوانیم به منظور افزایش آمار اشتغال رسمی برنامه ریزی کنیم. این اقدام در سال دشوار اقتصادی که با آن روبرو هستیم اقدامی ارزشمند خواهد بود .

وی در خصوص شهرک خودروی اراک خاطرنشان کرد: بخشی از زمین شهرک خودرو می‌تواند ظرفیتی برای اصناف اراک باشد که  تعدادی از رؤسای اتحادیه‌های اراک برای این موضوع اعلام موافقت و آمادگی کرده اند، با توجه به مزیت هایی که این اقدام به همراه خواهد داشت، لازم است شهرداری و شورای شهر در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند .

استاندار مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر باید به گونه‌ای عمل کنیم که از وضعیت موجود کمترین َآسیب نصیب صنوف خرد شود و با کمترین آسیب به کار خود ادامه دهند.

آقازاده در خصوص کمک اصناف به سیل زدگان گفت: استان مرکزی در بین استان‌های کشور رتبه اول را در کمک به سیل زدگان به دست آورده که بخش مهمی از این کمک‌ها نتیجه زحمات اصناف و اتحادیه‌ها بوده است .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: