• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-11484-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خبر داد:

برگزاری جلسات امور اجتماعی استان مرکزی در 5 منطقه حاشیه نشین اراک

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: جلسه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان در حداقل 5 محله اراک برگزار خواهد شد و امیدواریم از رهگذر برگزاری این نشست ها در چنین محلاتی بخشی از آلام مردم بهبود پیدا کند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، بهروز اکرمی در حاشیه جلسه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که در کوی سجادیه برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به جای اینکه مردم به مسئولان مراجعه کنند بهتر است گاهی اوقات مسئولان به مردم مراجعه و از نزدیک مسائل آنها را مشاهده کرده و در محل به بررسی آنها بپردازند. در راستای این اقدام، امروز کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با حضور مدیران ذیربط در محل مسجد کوی سجادیه تشکیل شد.

وی افزود: امام جماعت و اهالی محل، مسائل و مشکلات را مطرح کردند و پس از ارائه مسائل و مشکلات این  محله تصمیماتی در خصوص رفع آنها اتخاذ شد. با توجه به نگرانی‌هایی که در حوزه اعتیاد به مواد مخدر در این محله وجود دارد قرار بر این شد که بهزیستی و بخش خصوصی فعال در این محل به حوزه مواد مخدر ورود جدی داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: همچنین نگرانی‌هایی در حوزه اشتغال وجود داشت که مقرر شد فنی‌و‌حرفه ای به همراه صنایع دستی و گردشگری برنامه‌های آموزشی را برای جوانان و بانوان فراهم کنند که در انتها به شغل منجر شود.

اکرمی بیان کرد: نیروی انتظامی نیز باید پیگیری‌های امنیتی این محله را در صدر برنامه‌های خود قرار دهد و همچنین مقرر شد کمیته امداد استان تعدادی از خانواده های نیازمند را تحت پوشش قرار دهد.

وی با بیان اینکه در خصوص مسائل اجتماعی فرهنگی و ورزشی نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شد، گفت: آنچه می‌تواند این تصمیمات را عملیاتی کند، این است که هر ماهه چنین جلساتی با حضور فرماندار اراک و روسای ادارات ذیربط در همین محل تشکیل و میزان اجرایی شدن تصمیماتی که امروز اتخاذ شد، رصد شود و جلسات حداقل 6 ماه یک بار در همین محل با حضور مدیران کل تشکیل و عملکرد 6 ماهه مورد ارزیابی قرار گیرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: