• شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-4391-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

سرمایه گذاران علاوه بر تحریم ها از ناهماهنگی دستگاههای اجرایی رنج می برند

استاندار مرکزی با بیان اینکه درخصوص سرمایه گذاری سرمایه گذاران نگرانی داریم، گفت: آنها علاوه بر تحریم ها از ناهماهنگی دستگاههای اجرایی رنج می برند و ما تلاش خواهیم کرد مشکلات فعالان اقتصادی در این زمینه به حداقل برسد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون وزیر کشور و استاندار مرکزی برگزار شد، ناهماهنگی در حمایت از سرمایه گذاران علاوه بر تحریم موجب شده سرمایه گذاران سرگردان شوند و متقاضیان سرمایه گذاری نیز از این مهم منصرف شوند.

وی اظهار کرد: در جلسه سران قوا مقرر شده در جایی که سرمایه گذاری صورت می گیرد، ورود دستگاه قضایی و نظارتی و هر مجموعه ای باید با هماهنگی لازم صورت گیرد.

آقازاده افزود: دستگاه‌های اجرایی بدون در نظر گرفتن منافع ملی تصمیم گیری نکنند و با هماهنگی بین بخشی راهکارهای لازم برای برون رفت از مشکلات را در نظر بگیرند. در شرایطی که منابع دولتی محدود است چشم امید ما به سرمایه گذاری است و این ناهماهنگی به سرمایه گذاری و رونق تولید ضربه وارد می‌کند باید با هماهنگی لازم به فکر تقویت تولید و حمایت از اشتغال و صنعت باشیم.

وی با بیان اینکه پیگیری اقتصادی دولت و وزارت کشور در این خصوص جدی است و دغدغه مهمی به شمار می‌رود، اظهار کرد: امسال اگر نتوانیم از سرمایه گذاری به خوبی حمایت کنیم دولت نخواهد توانست وظایف عادی خود را انجام دهد .

آقازاده در خصوص وضعیت هپکو و آذراب نیز گفت: سال گذشته مشکلات این واحدها با حمایت همه جانبه و هماهنگی ملی و استانی حل شد ولی بحران جدید در هپکو، آذراب، ماشین سازی و همچنین برخی واحد‌های ساوه پیش روست و باید تلاش کرد که این بحران ها برطرف شود.

به گفته وی، قرارگاه خاتم‌الانبیا بیش از ۷ میلیارد یورو به آذراب سفارش کار داده اما پرداخت نشده و مشکل معوقات کارگری و نقدینگی بوجود آمده است .

آقازاده با بیان اینکه نبود مواد اولیه برای تولید و نیز نبود نقدینگی در کنار معوقات کارگری مشکلات این واحدها را تشدید خواهد کرد، افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیاء و سایر طرف های قرارداد اگر بخشی از مطالبات این واحدها را پرداخت کنند می توان از بحران جلوگیری کرد .

استاندار مرکزی گفت: بخش اقتصادی دولت در استان تلاش جدی برای حل مشکلات دارد و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کارنامه قابل قبولی در این زمینه داشته است تا دغدغه سرمایه گذار و تولید را به حداقل برساند.

وی افزود: در سال ۹۸ باید مشکلات را جدی تر برطرف کنیم و با هماهنگی لازم بین قوا گام های محکمی در راستای تقویت سرمایه گذاری برداریم. امروز سرمایه گذاران علاوه بر تحریم ها از ناهماهنگی دستگاههای اجرایی رنج می برند و ما تلاش خواهیم کرد مشکلات فعالان اقتصادی در این زمینه به حداقل برسد.

در این جلسه مشکلات 10 واحد صنعتی تولیدی مطرح شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در بازدید از شرکت مقره سازی نیز مشکل بازار فروش و نقدینگی مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: