• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-14784-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر:

اتمام پروژه‌های مسکن مهر طی سال جاری در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اتمام پروژه‌های مسکن مهر در سال جاری در دستور کار قرار دارد البته مسکن‌های مهری که دارای مشکل حقوقی هستند شامل این اتمام نمی‌شوند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی نبیان در حاشیه بازدید از پروژه های مسکن آرمان ۲ اراک واقع در کوی سجادیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال دغدغه‌های دولت و مقام عالی وزارت احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکن در قالب "اقدام ملی" در شهرهای جدید انجام می‌شود که از این واحدها  ۱۰۰ هزار واحد آن توسط بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد دیگر توسط بنیاد مسکن ساخته خواهد شد.

وی افزود: در مناطقی که سازمان ملی و مسکن دارای زمین دولتی هستند این اقدام به صورت مشترک انجام خواهد شد.

مدبرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: احداث بخشی از واحدها توسط سرمایه گذار و بخش دیگر توسط وزارت مسکن و شهرسازی صورت می گیرد که با اجرایی شدن این پروژه‌ها اتفاقات مثبتی در کشور رقم خواهد خورد.

نبیان با اشاره به افزایش قیمت مسکن بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی دولت و وزارت راه و شهرسازی به صورت همزمان دو رویداد مهم " اقدام ملی" و "به سرانجام رساندن ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر" در تمامی استان ها با محوریت استانداران و با جانشینی معاونت هماهنگی امور عمرانی به صورت ویژه در حال پیگیری است .

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه در تلاش هستیم که در تمامی استان‌ها، به صورت ماهانه افتتاح پروژه صورت گیرد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان ملی برای شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و بنیاد مسکن برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و شهرهای جدید اقدامات ویژه ای در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد:  اتمام پروژه‌های مسکن مهر در سال جاری در دستور کار قرار دارد البته مسکن‌های مهری که دارای مشکل حقوقی هستند شامل این اتمام نمی‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: وام تسهیلات مسکن مهر در حال پیگیری است و همچنین ثبت نام پروژه ها در قالب طرح "اقدام ملی" در تمامی استان ها انجام می شود و می توان اذعان کرد که این مهم در بسیاری از استان‌ها توسط بنیاد مسکن در حال انجام است. این طرح در قالب طرح بازآفرینی شهری در مناطق ناکارآمد اجرا می شود.

نبیان خاطرنشان کرد: احداث فاز سوم طرح بازآفرینی شهری در شهر اراک توسط سرمایه گذاری بخش خصوصی و با محوریت استانداری در دستور کار ویژه قرار دارد که این اقدام سبب برداشتن گام های مثبت در رابطه با کاهش مشکلات حاشیه نشینی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: