• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-15484-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

یک مسئول:

تعداد کنتورهای هوشمند در استان مرکزی به 1519 دستگاه خواهد رسید

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان مرکزی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی( سال 1391) تاکنون 1319 کنتور هوشمند نصب شده است، از برنامه ریزی برای نصب 200 دستگاه کنتور دیگر تا پایان 98 خبر داد.

عزت‌الله آمره‌ای در گفتگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و به تناسب اعتبارات تخصیص یافته سالانه تعدادی از چاه‌های کشاورزی به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند که این رقم در سال گذشته 243 مورد و در مدت مشابه سال 1396 نیز 253 مورد بوده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های بعمل آمده در جلسه شورای آب استان، قرار است تا پایان سالجاری نیز 200 چاه کشاورزی مجهز به کنتور هوشمند شود.

وی به اضافه برداشت‌هایی که از برخی از چاه‌های آب کشاورزی صورت می‌گیرد اشاره کرد و گفت: در کنار انسداد و مسلوب المنفعه کردن چاه‌های آب کشاورزی غیرمجاز، نصب کنتورهای هوشمند راهکاری عملی برای جلوگیری از اضافه برداشت چاه‌های مجاز و دارای پروانه است.

آمره ای تصریح کرد: تجهیز چاه‌های کشاورزی به کنتورهای هوشمند و نظارت دقیق بر میزان برداشت آب توسط کشاورزان، راهکار مناسبی به منظور کنترل و مدیریت مصرف آب است.

وی تصریح کرد: رصد و نظارت دقیق بر نحوه کارکرد کنتورهای هوشمند در دستور کار شرکت سهامی آب منطقه‌ای مرکزی است و متناسب با حجم تعریف شده آب برای کشاورزان از آن بهره برداری می‌شود و چنانچه تخلفی در این خصوص صورت گیرد برخورد  قانونی اعمال خواهد شد.

مدیرعامل آب شرکت سهامی منطقه‌ای استان مرکزی تاکید کرد: کنتورهای هوشمند، آب را به صورت حجمی در اختیار بهره‌برداران کشاورزی قرار می‌دهند و با توجه به ظرفیت منطقه و میزان مجوز برداشت، کنتور هوشمند تنظیم و از برداشت بیش از حد مجاز توسط افراد سودجو جلوگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نصب کنتورهای هوشمند از سیاست های وزارت نیرو در راستای مصرف بهینه منابع آبی حوزه کشاورزی است، افزود: با نصب کنتورهای هوشمند در طول سال میزان آب استحصالی هر چاه سنجش و مورد پایش قرار می‌گیرد و در صورت هرگونه اضافه برداشت هشدارهای لازم به بهره برداران داده می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: