• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-16784-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فضاهای ورزشی، آموزشی و درمانی کوی امام‌علی(ع)اراک توسعه یابد

فرماندار اراک گفت: کوی امام‌علی(ع) نیازمند توسعه فضاهای ورزشی، آموزشی و درمانی است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر حسین بختیاری در جریان بازدید از کوی امام علی(ع)اراک(فوتبال) و مرکز توسعه محله با اشاره به جمعیت این منطقه کم برخوردار شهر اراک بیان کرد: این منطقه جمعیتی بین 35 تا 50 هزار نفر دارد و با توجه به جمعیت شناور منطقه تعداد ساکنان منطقه به صورت دقیق برآورد نشده است، اما به نظر می‌رسد جمعیتی معادل 2 شهرستان استان مرکزی در این منطقه سکنی گزیده‌اند.

وی عمده خواسته مردم این منطقه را سنددار شدن اراضی و منازل مسکونی دانست و گفت: این زمین‌ها سال‌های سال دست به دست شده است و اخیرا تصمیم بر این شد که افراد با پرداخت مبلغ ناچیزی سند اراضی خود را دریافت کنند که زمینه کار برای صدور سند زمین‌های دولتی فراهم شده است.

بختیاری با اشاره به کمبود فضای ورزشی، آموزشی بهداشتی، درمانی و انتظامی با توجه به جمعیت ساکن در این کوی اظهار کرد: در این منطقه تنها یک کلانتری در ابتدای کوی و یک درمانگاه دوشیفته وجود دارد. به دلیل اینکه منطقه کم‌برخوردار است، شاهد برخی آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها هستیم و برای مقابله با این شرایط باید اماکن ورزشی، تفریحی و فضایی برای تخلیه جوانان ایجاد شود و توسعه یابد.

فرماندار اراک تصریح کرد: در ستاد بازآفرینی شهری بخش عمده‌ای از مصوبات ویژه عمران و آبادانی منطقه مدنظر قرار گرفته و مرکز توسعه محله نیز یکی از مصوبات این ستاد بوده است تا با هدف جذب مشارکت مردم، نیازهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی رفع شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: