• یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-5291-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

بازارچه رمضان در اراک آغاز بکار کرد

دستاوردهای افراد تحت پوشش کمیته امداد استان مرکزی در 40 غرفه در بازارچه رمضان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در حاشیه افتتاح بازارچه رمضان در اراک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال‌های پایدار کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدامات خوبی را در طول سال‌های اخیر در استان انجام داده است.

وی افزود: آمارها امیدوارکننده است، دستاوردهای افراد تحت پوشش کمیته امداد استان در 40 غرفه در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است. شاهدیم که ایجاد کارآفرینی و استقلال خانواده‌های تحت پوشش به لحاظ مالی یکی از اقدامات خوبی است که صورت گرفته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: تمام غرفه داران با وجود شرایط اقتصادی حال حاضر، نسبتا از کارشان رضایت داشتند هرچند که مقداری درخصوص تامین مواد اولیه یا تامین مشتری‌های جدید مشکلاتی دارند، اما در مجموع تولیدات آنها مورد نیاز بوده و مشتری‌های ویژه خود را دارد.

آقازاده بیان کرد: امسال اعتبار مصوب مجلس برای کمیته امداد سه برابر شده که این مهم می‌تواند مقداری فضا را برای کارآفرینی‌های بیشتر مهیا کند و برای افراد بیشتری که تحت پوشش این نوع کارگاه‌های خانگی و کوچک قرار می‌گیرند مفید باشد. امیدواریم روزی را شاهد باشیم که تمام افراد در کمیته امداد بتوانند با تکیه بر کاری که انجام می‌دهند مستقل شده و معیشت آنها از این طریق تامین شود.

وی ادامه داد: همین کارگاه‌ها و ایجاد تسهیلات مناسب از جمله ارائه وام‌های خوداشتغالی و خودکفایی در این زمینه به صورت بلاعوض و به صورت وام‌هایی با بهره پایین یکی از اقداماتی است که می‌تواند در این زمینه موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: