• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-3285-5
  • خبرنگار : 10160
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

جشن ازدواج 86 زوج دانشجو در دانشگاه اراک برگزار شد

جشن ازدواج 86 زوج دانشجو در دانشگاه اراک برگزار شد.

علیرضا بهرامی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اراک، در حاشیه این جشن در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، با بیان اینکه جشن ازدواج زوج های دانشجو، هر ساله در دانشگاه اراک برگزار می شود، افزود: در سال گذشته 86 دانشجو در این دانشگاه ازدواج کرده اند، که این تعداد به نسبت سالیان گذشته با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.

وی افزود: هدف ما این است که اینگونه ازدواج های دانشجویی را در سطح دانشگاه افزایش دهیم و تلاش داریم تا با آگاه سازی و افزایش اطلاعات دانشجویان از طریق مراکز مشاوره و دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، آنان را در مسیر انتخاب درست و پایدار، یاری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ازدواج های دانشجویی، از قوام و پایداری خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: اینگونه مراسم های نمادین، می توانند فرهنگ ازدواج دانشجویی را در سطح دانشگاه ترویج دهند و افراد دیگر را به سمت برپایی این سنت حسنه الهی تشویق کنند. بر این اساس، ما امیدواریم در سال آینده، تعداد این زوج های دانشجو، با روندی صعودی همراه باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اراک با اشاره به حمایت هایی که حوزه فرهنگی و دانشجویی و دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه از زوج های دانشجو داشته اند، اضافه کرد: بسیاری از زوج های دانشجو، در سال گذشته به سفر مشهد مقدس اعزام شده اند و در این مراسم نیز، با هدایایی از آنها تقدیر می شود. با توجه به اینکه ستاد دانشجویی دانشگاه اراک، تفاهم نامه ای را با موسسه مهر ایرانیان، امضا کرده است، دانشجویان متاهل می توانند از این پس، از این تسهیلات نیز برخوردار شوند.

بهرامی اظهار کرد: دانشجویان با کسب مهارت های لازم در دانشگاه، می توانند سریع تر و با سهولت بیشتری وارد بازار کار شود و از این طریق بسترهای لازم را برای ازدواج آسان خود در آینده فراهم کنند.

همچنین در حاشیه این مراسم، مهدی مهدوی اطهر مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک، به خبرنگار ایسنا گفت: مراسم ازدواج دانشجویی، هر ساله توسط دفتر نهاد مقام معظم رهبری و با همکاری سایر حوزه ها، از جمله معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار می شود و در مراسم امسال نیز، 86 زوج دانشجو در این جشن حضور دارند.

وی اظهار کرد: دانشجویانی که از شرایط اولیه و همت کافی برای ازدواج، به عنوان یک سنت حسنه، برخوردار هستند، می توانند با مراجعه به دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، از حمایت ها و خدمات مشاوره این حوزه استفاده کنند، تا بتوانند با انتخابی آگاهانه، کانونی پایدار و مستحکم را در آینده تشکیل دهند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: