• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-191-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

زرندیه توان افزایش دو برابری تولیدات کشاورزی را دارد

مدیر جهاد کشاورزی زرندیه گفت: این شهرستان توان افزایش دو برابری انواع تولیدات کشاورزی را دارد.

احمد قره بیگلو در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: توسعه تولیدات دامی در کنار تولیدات کشاورزی از مهمترین رویکردهای جهادکشاورزی شهرستان در راستای تحقق شعار رونق تولید است.

وی بیان کرد: هم اکنون چندین واحد تولید دامی در شهرستان زرندیه شامل 20 هزار راسی مولد میهن، سه هزار راسی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، 2500 راسی یک شرکت تولیدی دیگر و ... در این منطقه فعال هستند و شاهد تنوع در تولیدات دامی شهرستان هستیم.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ساوه به میزان سالانه بالغ بر350 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن طرح های توسعه ای کشاورزی بویژه در حوزه دامی ظرف دو سال آینده تولید محصولات کشاورزی در زرندیه به بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت و تولید شیر سالانه به بیش از  260 هزار تن خواهد رسید.

وی در خصوص تجهیز اراضی کشاورزی شهرستان به سیستم آبیاری تحت فشار و نوین گفت: از ابتدای اجرای طرح تاکنون بالغ بر 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند.

به گفته قره بیگلو سطح زیر کشت اراضی کشاورزی شهرستان زرندیه حدودا 60 هزار هکتار است که از این میزان 14 هزار و 500 هکتار باغات، 10 هزار هکتار محصولات کشاورزی پائیزه آبی شامل گندم و جو، 6 هزار هکتار کشت محصولات آبی بهاره مانند سیفی جات، ذرت، حبوبات و ... است و بالغ بر 17 هزار هکتار هم به کشت دیم اختصاص دارد.

وی افزود: از  مجموع 30 هزار هکتار اراضی آبی شهرستان بالغ بر 16 هزار هکتار آن قابلیت اجرای روش های نوین آبیاری را دارد و مابقی به دلیل خرده مالکی بودن برای اجرای روش های نوین آبیاری توجیهی ندارد و از این میزان بالغ بر 35 درصد به این سیستم تجهیز شده است که عمدتا در باغات به میزان چهار هزار و 500  هکتار اجرا شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: