• پنجشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-591-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

اشتغال، مهمترین عامل جلوگیری از مهاجرت روستائیان است

استاندار مرکزی گفت: روستاها به عنوان کانون‌های اشتغال یک جامعه از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی هستند و باید در راس برنامه ریزی‌های ادارات قرار گیرند .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در کارگروه تخصصی اشتغال استان در خصوص توزیع تبصره 18 اظهار کرد: در جلسه امروز نقص و ضعف جدی در مکانیسم توزیع تبصره 18 بررسی و مقرر شد نامه‌ای توسط معاونت اقتصادی برای دستگاه‌ها و وزرای مرتبط آماده شود تا این موضوع به عنوان درخواست ارسال و اصلاح شود .

وی افزود: همچنین لازم است در این راستا هر دو هفته‌ای یکبار یک کارگروه به منظور بررسی همین تبصره تشکیل شود تا نظارت و کنترل و پیشرفت پروژه‌ها مورد بررسی قرار گیرد. این کمیته باید مامور شوند که یک پایش جدی را در عملکرد تبصره و مشکلات موجود در این طرح و ارزیابی دستگاه‌ها در خصوص جذب اعتبارات داشته باشند تا بتوانیم در این زمینه عملکرد استان را افزایش دهیم .

استاندار مرکزی تصریح کرد: عملکرد برخی بانک ها در راستای اشتغالزایی قابل تقدیر است که لازم است باقی بانک‌ها نیز فعالیت و عملکرد خود را افزایش دهند، در این راستا باید در جلسه آینده گزارشی از عملکرد بانک ها ارائه شود .

آقازاده بیان کرد: نهادهایی از جمله کمیته امداد و بهزیستی می‌توانند منبع و منشاء اشتغال های خوب بویژه در روستاها باشند که البته این دو ارگان عملکرد خوبی داشته‌اند، بویژه اینکه کمیته امداد در زمینه خودکفایی و استقلال خانواده های وابسته در روستا راندمان خوبی داشته که نیازمند حمایت از سوی بانک‌ها هستند .

وی ادامه داد: این اقدامات در ریشه کن کردن بیکاری و محرومیت در روستا موثر خواهد بود. روستا می‌تواند در اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی کانون اشتغال باشد، رشد اقتصادی روستا می تواند عدم مهاجرت از روستا را به دنبال داشته باشد. منابع بانکی و تسهیلات بانکی نیز باید به این سمت حرکت کنند .

استاندار مرکزی اضافه کرد: برخی ادارات از جمله میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی از این منابع استفاده خوب و کافی نداشته‌اند این در حالی است که می‌توان تولید صنایع دستی را با برگزاری نمایشگاه‌ها در روستاها ترویج داد البته باید بازار فروش این تولیدات نیز فراهم شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: