• پنجشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-991-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

استفاده از منابع ریالی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری، عمده برنامه دولت در سال جاری است

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی استفاده از منابع ریالی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری را عمده برنامه دولت در سال جاری دانست و گفت: در این خصوص در هشت رشته برنامه هایی به استان‌ها ابلاغ شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجید نیکی ملکی در کارگروه اشتغال استان مرکزی افزود: برنامه‌هایی در هشت رشته از جمله تولید اشتغال در صنعت، کشاورزی، باز آفرینی شهری، حمل و نقل ریلی، شرکت های دانش بنیان، باز آفرینی شهری و حوزه سیاست های فعال بازار کار به استان ها ابلاغ شده است .

وی افزود: رقم اختصاص یافته به حوزه صنعت در استان مرکزی هفت هزار و 469 میلیارد ریال تسهیلات و 400 میلیارد ریال یارانه سود و کمک‌ها است که قرار شده 11 هزار شغل در این حوزه در استان ایجاد شود .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی تصریح کرد: رقم اختصاص یافته به بخش کشاورزی در راستای بازسازی، نوسازی وسرمایه‌گذاری در این بخش نیز 2هزار و 317 میلیارد ریال و میزان یارانه سود128  میلیارد ریال است و پیش بینی می‌شود 827 شغل در این زمینه ایجاد شود .

نیکی ملکی بیان کرد: 697 میلیارد ریال منابع مالی و 15 میلیارد ریال کمک های بلاعوض و یارانه سود برای افزایش تولید و اشتغال در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی به استان مرکزی اختصاص یافته و ایجاد یک هزار و 238 شغل در این بخش برای استان پیش بینی شده است .

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال و تولید در حوزه بازار کار از دیگر برنامه های دولت در سال جاری  است که  این طرح تسهیلات محور نیست و فرصت‌های شغلی با پرداخت کمک‌های بلاعوض دنبال می‌شود .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی  طرح توسعه حمایت از مشاغل خانگی را از دیگر برنامه‌های دولت در سال جاری دانست و گفت: 2 میلیارد ریال اعتبار در این بخش به استان مرکزی اختصاص پیدا کرده که به دنبال آن در این زمینه پیش بینی ایجاد چهار هزار و 164 شغل برای استان رقم خورده است .

وی اضافه کرد: در خصوص تولید اشتغال در شرکت های دانش بنیان 300 میلیارد ریال اعتبار و 37 میلیارد ریال یارانه سود به استان مرکزی اختصاص یپیدا کرده که پیش بینی می‌شود یک هزار و 158 شغل در این حوزه ایجاد شود .

نیکی ملکی با اشاره به حوزه میراث فرهنگی و صنایع گردشگری نیز گفت: 697 میلیارد ریال منابع مالی و 15 میلیارد ریال کمک‌های بلاعوض و یارانه سود برای افزایش تولید و اشتغال در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی به استان مرکزی اختصاص یافته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: