• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-1491-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پروژه تولید پنل‌های خورشیدی اقتصاد و اشتغال خمین را متحول می‌کند

استاندار مرکزی گفت: با راه‌اندازی پروژه تولید پنل‌های خورشیدی با ایجاد 200 شغل، اقتصاد و اشتغال شهرستان خمین را متحول می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان مرکزی با اشاره به تشکیل جلسه در خصوص بررسی مسائل مرتبط با شرکت مانا انرژی پاک تولیدکننده پنل‌های خورشیدی به عنوان یکی از بزرگترین پروژه سرمایه‌گذاری در استان مرکزی افزود: در راستای این پروژه در استان مرکزی 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته که می‌تواند استان و شهرستان خمین را متحول کند.

وی با بیان اینکه این حجم از سرمایه‌گذاری اقتصاد و اشتغال استان را دگرگون می کند و انتخاب استان مرکزی و شهرستان خمین توسط سرمایه‌گذار جای تجلیل دارد، گفت: این پروژه تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان نیازمند را به دنبال دارد.

آقازاده با تاکید بر حمایت کامل همه مدیران و استان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، بیان کرد: در بازدید اخیر از روند ساخت این پروژه، پیشرفت کار خوب برآورد شد و امید است تا پایان امسال شاهد راه‌اندازی کارخانه سلول‌های خورشیدی باشیم که 200 اشتغال به همراه دارد.

وی گفت: آب، برق و گاز مورد نیاز فاز اول که مختص تولید سلول‌ است، به زودی تامین می‌شود به طوری که مسئله برق و خطوط انتقال بهتر است از محلات تامین شود و این روند مقرون به صرفه تر خواهد بود و در آینده نیز یک نیروگاه برق خورشیدی نیز برای تامین برق در نظر گرفته شود، همچنین تا پایان شهریورماه 5 لیتر در ثانیه آب مورد نیاز از سد کوچری تامین خواهد شد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: این پروژه در خاورمیانه منحصر به فرد خواهد بود، در فاز دوم بیش از 100 میلیون یورو سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد که بخشی از تجهیزات مورد نیاز خریداری و وارد شده و بخشی نیز در حال ورود به کشور است و امید است ظرف 2 سال آینده فاز دوم نیز راه‌اندازی شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: