• یکشنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-2787-5
  • خبرنگار : 10160
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیش بینی کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اراک در سال تحصیلی آینده/بسیاری از امکانات دانشگاه معطل مانده اند!

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: در مدت 5 سال گذشته، جذب دانشجو در این دانشگاه با سیری نزولی همراه بوده است که پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده نیز همین روند ادامه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، عباسعلی حیدری در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه های استان با بیان اینکه این دانشگاه از سال 93 تا کنون در زمینه جذب دانشجویان جدید روندی نزولی را در همه واحدهای دانشگاهی پشت سر گذاشته است، افزود: در سال 96 میزان جذب دانشجویان این دانشگاه به کمترین میزان خود رسید و به نسبت سال 95، بیش از 35 درصد از دانشجویان این دانشگاه کاهش یافتند.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه در سال گذشته تعداد دانشجویان با درصدی ناچیز در مقایسه با سال 96، افزایش یافته است، اما به طور میانگین این دانشگاه از سال 93 تا کنون با چالش کاهش دانشجویان خود روبرو بوده است.

حیدری نوع برخورد وزارت علوم با دانشگاه های آزاد اسلامی، حذف برخی از رشته های تحصیلی و کاهش انگیزه دانشجویان را از عمده ترین دلایل کاهش دانشجویان این دانشگاه دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه امروزه بیش از 85 درصد از پذیرش دانشگاه های دولتی بدون آزمون سراسری است، پیش بینی ما این است که روند جذب دانشجو در این دانشگاه در سال تحصیلی آینده نیز با سیری نزولی همراه خواهد بود و از این حیث شرایط برای ما خطرناک محسوب می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک اظهار کرد: ما سعی داریم تا در سال آینده بیشتر بر روی شهرستان هایی که وزارت علوم در آن نقاط مستقر نیست، تمرکز داشته باشیم و از ظرفیت آن نقاط نهایت استفاده را ببریم.

وی افزود: این دانشگاه بهترین آمار را در رشته حقوق داشته است و از زمانی که دانشگاه اراک نیز این رشته را در سید انتخابی دانشجویان خود قرار داده است، آمار دانشجویان دانشگاه آزاد با کاهش چشمگیری روبرو شده است. با توجه به شرایط موجود، به نظر می آید که این دانشگاه در سالهای آینده با وجود رقبای دولتی آن اقبال خوب گذشته را در رشته های پرطرفداری همچون حقوق و روانشناسی نداشته باشد.

حیدری بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از امکانات بسیاری در حوزه های مختلف برخوردار است که متاسفانه با توجه به کاهش تعداد دانشجویان این دانشگاه، بسیاری از این امکانات معطل مانده اند و استفاده مفیدی از آنها نمی شود. در حال حاضر کارگاه ها و آزمایشگاه های پیشرفته ای در این مجموعه وجود دارد که بلااستفاده مانده اند و باعث شده است تا از این سرمایه های استانی و ملی هیج بهره ای برده نشود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: