• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3991-5
  • خبرنگار : 10160
  • منبع خبر : ----

واگن پارس اراک قرارداد تولید 10 دستگاه لوکوموتیو باری منعقد کرد

قرارداد تولید 10 دستگاه لکوموتیو باری پارس 33 فیمابین شرکت واگن پارس اراک و شرکت تجهیزات ناوگان ریلی البرز نیرو منعقد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی شرکت واگن پارس، این شرکت پس از تولید و تحویل موفقیت آمیز 80 دستگاه لکوموتیو باری مسافربری با انتقال دانش فنی از شرکت آلستوم فرانسه و نیز تولید 25 دستگاه لکوموتیو مانوری شرکت کراس مافایی، موفق به انعقاد قرارداد تولید 10 دستگاه لکوموتیو باری به قدرت 3300 اسب بخار با شرکت البرز نیرو شد.

در فاز اول این قرارداد که تولید 10 دستگاه در طول 15 ماه است، با ساخت داخل 25 درصد شروع و به تدریج تا 50 درصد افزایش خواهد یافت.

شاسی،  مخزن سوخت، کابین راننده و تجمیع لکوموتیوهای فوق در کارخانه واگن پارس انجام خواهد شد و با اجرای این پروژه، امکان نوسازی شاسی و پلت فرم لکوموتیوهای موجود در کشور، به تعداد بیش از 300 دستگاه میسر می شود.

لوکوموتیو مذکور مدل ارتقاء یافته لوکوموتیو جی ام، مجهز به سیستم میکرو پروسور و کنترل گاورنر الکتریکی و سیستم خنک کننده تقویت شده است؛ که این موضوع موجب راندمان بالاتر و مصرف سوخت کمتر خواهد شد.

این پروژه در شرایط فعلی کشور که تحت تحریم های شدید بین المللی است، می تواند موجب صرفه جویی ارزی به میزان حداقل 12 میلیون دلار شود و در صورت اجرای فازهای بعدی پروژه تا 300 دستگاه، افزایش اشتغال زایی و ظرفیت جابجایی بار در سطح کشور را نیز به همراه خواهد داشت.

شرکت واگن پارس، اولین و بزرگترین سازنده انواع لکوموتیو، واگن های باری، مسافربری، مترو و متولی اصلی تولید ناوگان حمل و نقل ریلی کشور است و تا کنون موفق به تولید بیش از 12 هزار نوع دستگاه واگن باری (نیمی از واگن های باری موجود در کشور)، 400 دستگاه واگن مسافربری و ترن ست و 300 دستگاه واگن مترو شده است و علاوه بر ساخت انواع واگن، در حوزه بازسازی و تعمیرات اساسی خودروهای ریلی نیز، فعالیت داشته است.

کارخانه شرکت واگن پارس به مساحت 33 هکتار در شهر صنعتی اراک واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: