• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1585-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رییس بنیاد ایرانشناسی استان مرکزی:

اغلب پژوهشگران شاخص از استان خارج شده‌اند

رئیس بنیاد ایران‌شناسی استان مرکزی گفت: اغلب پژوهشگران شاخص استان، به خارج از استان مهاجرت کرده‌اند و همین امر برگزاری برخی برنامه‌ها و کارگاه‌ها را با چالش مواجه کرده است .

علی اصغر میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه هنوز بودجه بنیاد ایران‌شناسی شعبه استان مرکزی ابلاغ نشده است، گفت: مسلما بخشی از برنامه‌ها و نشست‌های مدنظر بنیاد به دلیل مشکلات مالی قابل اجرا نخواهد بود .

وی بیان کرد: استان مرکزی با مشکل رفتن اغلب پژوهشگران شاخص به خارج از استان مواجه است به همین دلیل بنیاد برای دعوت از آنها متحمل هزینه‌هایی می‌شود و تنگناهای اعتباری و مالی باعث می‌شود کار و برنامه‌ها ابتر باقی بماند .

میرزایی تصریح کرد: با وجود همه موانع سعی می‌شود که مشکلات تاحدودی کاهش داده شود و در صورت امکان اغلب نشست‌ها و کارگاه‌ها در داخل اراک برگزار شود که این چنین حداقل بار مالی کمتری به بنیاد وارد می‌شود .

رئیس بنیاد ایران‌شناسی استان مرکزی افزود: بنیاد برای سال جاری برگزاری کارگاه آشنایی با کاوش‌های باستانی، سکه‌شناسی، خط و نشست‌های فرهنگ عامه را مدنظر دارد که با همکاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌توان بخشی از این کارگاه‌ها را با اثربخشی مناسب برگزار کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: