• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-5092-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

استان مرکزی زادگاه بیش از ۲۰ درصد مفاخر کشور است

استاندار مرکزی گفت: علیرغم اینکه جمعیت استان مرکزی حدود 2 درصد جمعیت کشور است، اما بیش از ۲۰ درصد مفاخر کشور از این استان برخاسته‌اند که این مهم نشان دهنده ظرفیت های گسترده استان است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در اولین آیین نکوداشت زنان مفاخر استان اظهار کرد: مساحت و جمعیت استان مرکزی کمتر از ۲ درصد از جمعیت و مساحت کشور است، اما نکته حائز اهمیت و موضوعی که سبب شده استان مرکزی به عنوان دبیرخانه دائمی نکوداشت زنان مفاخر کشور انتخاب شود، این بود که در سده‌های قبل مفاخر استان مرکزی نسبت به جمعیتش بیشتر بوده است.

وی افزود: هدف نهایی ما صرفا برگزاری یک مراسم و بزرگداشت نیست، با برگزاری این مراسم قصد داریم به زنان و دختران استان بگوییم که سابقه پرافتخار استان را حفظ کرده و استمرار دهند.

آقازاده بیان کرد: شاید مهمترین و استوارترین دلیل برگزاری این آیین در استان یادآوری این مهم باشد که مردم این استان وارث افتخار بزرگی در استان بویژه در حوزه زنان هستند.

وی ادامه داد: مفاخر استان مرکزی نسبت به دیگر استان ها بیشتر بوده و آمار خوبی در این حوزه وجود دارد اما بزرگترین زنان استان، مادران و زنان شهدا هستند که اگر امروز در استان بویژه در چهارمین دهه از انقلاب شاهد حماسه سازی‌هایی هستیم به سبب وجود همین بزرگان است و ضروری استبه پاسداشت این بزرگی ها تمام مسئولان و مدیران و مردم بر حفظ دستاوردهایی که به برکت خون شهدا بدست آمده است، اهتمام ورزند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: شرایط امروز استان در حوزه بکارگیری بانوان مدیر در استان نسبت به گذشته بهتر شده که این روند باید ادامه داشته باشد. تلاش دولت و مجموعه استان نیز بر این است که از ظرفیت بانوان در پست ها و سمت‌های خاص و مدیریت های مرتبط استفاده بهتری شود.

آقازاده بیان کرد: در سال‌های اخیر این روند نسبتا مطلوب و قابل توجه بوده و سعی داریم از حداکثر نیروی بانوان در سمت‌های مدیریتی استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: