• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-3287-5
  • خبرنگار : 10160
  • منبع خبر : ----

کریمی:

استان مرکزی بر حفظ هویت مستقل دانشگاهی خود در حوزه آموزش عالی صنعتی تاکید دارد

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان مرکزی بر حفظ هویت مستقل دانشگاهی خود در حوزه آموزش عالی صنعتی تاکید دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی اکبر کریمی در آئین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی اراک و قدردانی از رئیس سابق آن، اظهار کرد: هر کدام از واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک استان مرکزی یک سرمایه استانی و ملی به حساب می آیند و همه آنها برای استمرار فعالیت های خود، نیازمند پیشتوانه علمی مستحکمی هستند. خوشبختانه با وجود سرمایه های علمی قدرتمندی که در مرکز استان و سایر شهرستان های استان وجود دارد، استان مرکزی از این بابت با مشکلی مواجه نیست.

وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های صنعتی استان مرکزی، خاطر نشان کرد: استان مرکزی ضمن پذیرش ضرورت اجرای طرح آمایش آموزش عالی کشور، بر حفظ هویت مستقل دانشگاهی برای آموزش عالی صنعتی در استان تاکید دارد و امیدواریم این موضوع به عنوان پیام قاطعی از جانب مردم استان مرکزی، مورد توجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار بگیرد.

وی یکی از اولویت های اصلی در انتخاب سرپرست دانشگاه صنعتی اراک را استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های علمی این مجموعه عنوان کرد و افزود: تنها با روحیه همکاری و همدلی است که می توان دانشگاه را به پیش برد و ریاست و شورای مدیریتی دانشگاه به عنوان هماهنگ کننده همه تلاش هایی که در سطح مختلف دانشگاه صورت می گیرد، می توانند در راستای پیشبرد اهداف دانشگاه بسیار نقش آفرین باشند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، دانشگاه صنعتی اراک را یکی از افتخارات محیط علمی و آموزشی استان مرکزی دانست و اضافه کرد: امیدواریم دانشگاه صنعتی اراک به مانند گذشته، افتخارات و دستاوردهای خود را با حضور سرپرست جدید تداوم بخشد و با هماهنگی و بستر سازی مناسب، شاهد اعتلای روز افزون و موفقیت های این دانشگاه در عرصه های علمی و پژوهشی کشور باشیم.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: