• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1785-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

از ظرفیت بازار اراک برای راه اندازی بازارچه های صنایع دستی استفاده شود

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: از ظرفیت بازار اراک برای راه اندازی بازارچه های صنایع دستی استفاده شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر علیرضا ایزدی در جلسه شورای راهبری اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به فعالیت هشت هزار نفر در حوزه صنایع دستی استان که عمدتا در بحث بازاریابی و برخورداری از فضایی برای ارائه تولیدات خود با مشکل مواجه هستند افزود: در حوزه مدیریت شهری اصلی ترین عامل توسعه شهری بازار است.

وی تصریح کرد: متاسفانه تاکنون بازار اراک مورد مرمت کامل و احیا قرار نگرفته است به همین دلیل انجام طرح مطالعاتی بازار مدنظر قرار گرفت که تاکنون ۹۰ درصد کار انجام شده است. این طرح اواسط تیرماه تکمیل و ارائه خواهد شد.

ایزدی با تاکید بر اینکه سراهای بازار اراک در قالب بازارچه صنایع دستی مورد استفاده قرار گیرند، افزود: بسیاری از سراهای بازار اراک از حیز انتفاع خارج شده اند در حالی که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به توجه به موضوع گردشگری در کنار صنعت و کشاورزی جهت توسعه پایدار اظهار کرد: در حوزه بازآفرینی می توان خیابان حصار اراک را به عنوان یک گذر فرهنگی در نظر گرفت که در کنار تحول گردشگری و صنایع دستی با محوریت این اقدام، سراهای بازار نیز دچار تحول اقتصادی خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: