• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 983-5392-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

استاندار:

اراك در حوزه تقسيمات کشوری دچار تغيير و تحول خواهد شد

استاندار مركزي از ایجاد دو بخش جدید در تقسيمات شهرستان اراك خبر داد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در اولين جلسه ستاد راهبري اقتصاد مقاومتي شهرستان اراك با اشاره به اينكه اولين جلسه نتايج ملموسي به همراه نداشت، افزود: يكي از مظلوميت هاي مراكز استان ها اين است كه به دليل استقرار دستگاه هاي اجرايي و استانداري و حضور مديران كل در مرکز استان، مورد غفلت قرار مي‌گيرند و اراك نيز از اين قاعده مستثني نيست.

وي بيان كرد: ٤٠ درصد جمعيت استان مركزي در اراك ساکن هستند و نرخ بيكاري اين شهرستان با ١٢ درصد، از ميانگين استان بالاتر است و این امر نگراني هايي را به همراه می آورد و مي طلبد با توجه به همه ظرفيت ها جلسات ستاد مرتب تر  برگزار شود.

آقازاده با تاكيد بر توجه و پيگيري جدي موضوعات مربوط به توليد در شهرستان اراك افزود: توليدات اراك از جهت صنعتي و كشاورزي جايگاه ويژه اي دارد و بايد به اين ظرفيت ها توجه داشت، مصوبات مناسبي براي شهرستان در نظر گرفت، در جهت كاهش نرخ بيكاري و رونق توليد گام برداشت و حساسيت ويژه اي نسبت به اراك داشت.

استاندار مركزي بيان كرد: اراك به دليل وسعت، در موضوع تقسيمات کشوری دچار تغيير و تحول خواهد شد به طوري كه بخش داوودآباد از نظر كارشناسي تاييد و به زودي به احتمال قوي در جلسه هيات دولت مصوب مي‌شود، همچنين بخش قره كهريز در قسمت جنوب شرق اراك نيز در حال بررسی كارشناسي است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: