• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-4591-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

جمع آوری 11 برند آدامس خارجی قاچاق در استان مرکزی

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی گفت: 11 نشان تجاری آدامس از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بعنوان کالای قاچاق معرفی شده و جمع آوری خواهند شد.

به گزارش ایسنا، مرکزی، طاعتی در حاشیه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مرکزی اظهار کرد:  آخرین سیاست‌های ارزی و سیاست‌های بانک مرکزی در مبارزه با قاچاق ارز در جلسه مطرح شد، همچنین با توجه به اینکه در برخی شهرستان‌های استان مرکزی موضوع ایجاد صرافی ها پیگیری می شود نماینده بانک مرکزی در این جلسه توضیحات لازم را ارائه کرد .

  وی درخصوص آدامس های قاچاق اظهار کرد: در برآوردی که ستاد مرکزی انجام داده سالانه بالغ بر 300 میلیارد تومان صرف تهیه آدامس خارجی در کشور می‌شود.

طاعتی افزود: توقع می‌رود که اعضای مرتبط با کمیسیون نسبت به شناسایی سرشاخه‌ها و جمع آوری  11 برند آدامس قاچاق اعلام شده اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه در خصوص سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا افزود: در ابلاغیه اخیر ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز، سامانه جامع انبارها به عنوان سامانه شاخص برای تشخیص کالای قاچاق از کالای غیرقاچاق تعیین شده که این موضوع اهمیت سامانه را دوچندان کرده و قرار شد تا جلسه بعدی کمیسیون مشکلات باقی مانده احتمالی در سامانه جامع حل شود و امیدواریم اگر شهروندانی در استان مرکزی انبار دارند که در سامانه ثبت و تایید نشده حتما در اسرع وقت نسبت به مراجعه به صنعت و معدن استان و تایید انبار اقدام کنند .

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در خصوص آدامس تصریح کرد:  در برآوردی که ستاد مرکزی انجام داده سالانه بالغ بر 300 میلیارد تومان صرف تهیه آدامس خارجی در کشور می‌شود، در این رابطه 11 نشان تجاری از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق ارز معرفی شده و توقع می‌رود که اعضای مرتبط با کمیسیون نسبت به شناسایی سرشاخه‌ها و جمع آوری این 11 برند اقدام لازم را انجام دهند .

طاعتی در خصوص قاچاق احتمالی گندم و آرد گفت: تمهیدات خوبی که در مجموعه دولت در اواخر سال گذشته شکل گرفت و همچنین هشدارهایی که دستگاه‌های امنیتی ارائه دادند منجر شد که در هیئت دولت و در جلسه امروز ابراز رضایت دولت از اقدامات انجام شده درخصوص خرید گندم ملموس باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: