• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-4991-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

منصوری: 14 روستای ساوه از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: 14 روستای شهرستان ساوه تا پایان سالجاری از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمدرضا منصوری در حاشیه افتتاح کارخانه خوراک دام عشایر استان مرکزی و مزرعه کشت گیاهان دارویی در منطقه شورقویی ساوه که با حضور رئیس سازمان امور عشایری کشور صورت گرفت در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: این 14 روستا به دلیل پراکندگی جغرافیایی و موقعیتی با مشکلات جدی در حوزه تامین آب برخوردار بودند که با تخصیص اعتباری بالغ بر 17 میلیارد تومان مشکل تامین آب شرب این روستاها برطرف و تا پایان سال از این نعمت برخوردار خواهند شد.

وی از استاندار مرکزی خواست تا با تخصیص دو میلیارد تومان دیگر که قبلا وعده داده بود، زمینه ساز تسریع در اجرای این طرح و برخورداری ساکنین روستاها از آب آشامیدنی سالم شود.

منصوری خواستار حمایت دولت از عشایر به منظور زدودن چهره محرومیت از آنها شد و افزود: توسعه کشت گیاهان دارویی و حمایت از گردشگری و صنایع دستی از جمله برنامه‌های سازمان عشایری است که با تخصیص تسهیلات با نرخ چهاردرصد به متقاضیان صورت می‌گیرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جبران خسارت‌های سرمازدگی از طریق اعطای تسهیلات مربوطه از دیگر موضوعاتی است که پیگیر خواهیم بود و امیدواریم با تخصیص اعتبارات مربوطه بخشی از خسارات سرمازدگی عشایر و روستاها جبران شود.

به گزارش ایسنا، معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز گفت: اجرای طرح های خودجوش از سوی عشایر نظیر کشت گیاهان دارویی و گل محمدی، کشت گیاهان در چارچوب مقررات وزارت جهادکشاورزی از جمله فعالیت‌های مثبت عشایر شهرستان ساوه است که می‌تواند الگوی مناسب و پایلوتی برای عشایر سراسر کشور باشد.

علی میرزایی افزود: سرمایه گذاری خوبی در حوزه تامین خوراک دام عشایر در ساوه نیز صورت گرفته است و فعالیت این واحد تولیدی منجر به توسعه دامداری و دامپروری به عنوان اشتغال اصلی عشایر خواهد شد و معیشت اقتصادی آنان را بهبود خواهد بخشید.

وی به روحیه کارآمدی و توانمندی عشایر به عنوان دو مزیت مهم اشاره کرد و افزود: نرخ بیکاری در عشایر بسیار پائین بوده و حداقلی است چرا که ذاتا فعال، اقتصادگر و خلاق هستند.

فرماندار ساوه به طرح‌هایی که از سوی دولت برای حمایت از عشایر اجرا می شود اشاره کرد و گفت: توسعه پایدار اشتغال مهمترین رویکرد دولت برای حمایت از عشایر بوده و تقویت و توسعه زنجیره تولید دام از جمله سیاست های دولت برای ایجاد اشتغال پایدار است و عشایر می توانند با دریافت اعتبارات مناسب از این مزیت برای بهبود معیشت خود برخوردار شوند.

وی به توزیع تسهیلات مناسب بین عشایر شهرستان ساوه به منظور توسعه اقتصادی و معیشتی عشایر اشاره کرد و افزود: هر گونه فعالیت اقتصادی از سوی عشایر که منجر به درآمدزایی و توسعه اقتصادی شود از حمایت دولت برخوردار است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: