• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-11284-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

ایجاد بزرگترین توتستان استان مرکزی در محلات

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان محلات گفت: به منظور ایجاد اشتغال و احیای صنعت نوغان داری، بزرگترین توتستان استان مرکزی در تصفیه خانه این شهرستان ایجاد شد .

عباس نظری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، ضمن اعلام این خبر افزود: بر مبنای سیاست های شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی به منظور استفاده بهینه از پساب های فاضلاب، در محل تصفیه خانه شهرستان نهالستانی از درخت های غیر مثمر ایجاد شده بود که منفعتی برای مردم و منطقه نداشت .

وی در ادامه افزود: در سال 95 با برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان  تصمیم بر توسعه و ایجاد نهالستانی از درخت های غیر مثمر و دارای منفعت گرفته شد، براین اساس با بازدیدهای صورت گرفته از منطقه و مطالعات و آزمایشات صورت گرفته بر روی خاک این مکان، تصمیم به کاشت نهال توت مثمر گرفته شد .

نظری گفت: در اسفند ماه سال 95 دوهزار اصله نهال توت غیر مثمر توسط جهاد کشاورزی از مرکز پرورش کرم ابریشم ایران در رشت تهیه و با همکاری نهضت درختکاری شهرستان و با حضور مسئولین  در 3 هکتار زمین غرس شد .

مدیر امور آب و فضلاب شهرستان محلات افزود: در سال بعد از آن با توجه به افزایش پساب استحصالی، 1500 اصله نهال دیگر نیز غرس شد که با توجه به افزایش پساب فاضلاب در سال های آینده، افزایش کشت در این مجموعه تا 10 هزار اصله نیز متصور خواهد بود.

نظری در خصوص اهمیت کاشت این گونه درخت گفت: شهرستان محلات از دیرباز یکی از کانون های نوغانداری کشور و بافت فرش های ابریشمی بود که به مروز زمان این ظرفیت به فراموشی سپرده شد لذا احیای این صنعت و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم چندین نفر از سال آینده در حوزه یکی از چشم اندازهای این طرح بوده است، همچنین توجه به مسائل زیست محیطی یکی دیگر از موارد مهم در  کاشت این گونه بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: