• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6791-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار عنوان کرد:

رفع مشکل آب مجتمع گلخانه ای امان آباد/مشکل تاسیسات نیز رفع خواهد شد

استاندار مرکزی گفت: مشکل آب مجتمع حل شده و مشکل تاسیسات نیز رفع خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در جلسه بررسی مشکلات گلخانه‌داران روستای امان‌آباد اراک با اشاره به بازدید 13 ماه قبل مسئولان ارشد استان از گلخانه‌های این روستا بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته در این مجتمع، سرمایه‌گذار را به شرایطی رسانده‌ایم که فضای مناسب را در اختیار دارد.

وی افزود: مشکل آب مجتمع حل شده و مشکل تاسیسات نیز رفع خواهد شد. همه مسئولان برای حل مشکلات این منطقه تلاش کرده اند. جلسات لازم را در این رابطه برگزار خواهیم کرد تا مشکلات کاملا رفع شود.

وی افزود: برخی افراد به دنبال سوءاستفاده از شرایط جدید ایجاد شده در مجتمع گلخانه‌ای امان‌آباد هستند که مجموعه مدیرعامل و هیات امنای مجتمع باید چارچوب قاطعی در این راستا ایجاد کنند تا افراد از موقعیت مطلوب ایجاد شده بهره‌برداری سوء نداشته باشند، همچنین از مجموعه سهامداران و هیات مدیره استفاده شود تا افراد غیر وارد مجتمع نشوند و اگر قرار است ارزش افزوده‌ای ایجاد شود هیات مدیره و سهامدار منتفع شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در خصوص مجتمع گلخانه‌ای امان‌آباد اراک بیان کرد: این مجتمع 107 هکتار وسعت دارد  و مقرر است که 129 قطعه گلخانه در آن ایجاد شود. تاکنون 102 واحد احداث و بهره‌برداری شده، 9 واحد در حال ساخت و ساز است و باقی واحدها در حال اخذ مجوز هستند.

مجید آنجفی با اشاره به اینکه بیشترین تولیدات این مجتمع‌ شامل سبزی و صیفی‌ همچون خیار، گوجه، فلفل است و تعداد کمی از واحد‌ها به کشت گل و گیاه زینتی همچون گل رز و آلوئه ورا اختصاص دارد، اشتغال در نظر گرفته شده برای این مجتمع را حدود 504 فرصت شغلی مستقیم دانست و با اشاره به اینکه تولیدات این مجتمع جنبه اقتصادی پیدا کرده است، گفت: عدم هماهنگی کامل تعاونی، آسفالت نبودن خیابان‌های مجتمع، معوقات و بدهی بانکی و ... بخشی از مسائل و مشکلات گلخانه‌‌داران این متجمع است. البته بخش عمده‌ای از مشکلات همچون تامین آب، اضافه بناها و برق حل شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: