• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1985-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی در دلیجان برگزار می شود

اولین جشنواره تئاتر خیابانی استان مرکزی با عنوان "هنبو" 4 تا 6 تیرماه در شهرستان دلیجان برگزار می شود.

وحید رفیعی دبیر این جشنواره در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: این جشنواره، اولین جشنواره تخصصی تئاتر خیابانی استان مرکزی است.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و پیش بینی می شود آثار ارسالی به حدود ۵۰ اثر برسد، افزود: بررسی و بازبینی آثار روزهای پنجشنبه و جمعه صورت می‌گیرد و شنبه اول تیرماه نتایج بازبینی و آثار نهایی پذیرفته شده اعلام خواهد شد، در پایان، ۱۰ اثر بعنوان اثر نهایی برای اجرا در جشنواره انتخاب خواهد شد.

رفیعی گفت: برنامه اجرا در نقاط متعدد شهر و روستاهای دلیجان و چند مرکز صنعتی در نظر گرفته شده است و با توجه به اطلاع رسانی ها و جلسات متعدد برگزار شده در شهرستان امید به استقبال خوب مردم داریم.

وی با بیان اینکه بعد از سال‌ها که تئاتر خیابانی در استان به فراموشی سپرده شده بود، این جشنواره جان تازه ای به کالبد تئاتر خیابانی استان داده است، افزود: اثر برتر این جشنواره با معرفی هیات داوران به جشنواره بین المللی مریوان پیشنهاد خواهد شد.

به گفته رفیعی، بازبین‌های این جشنواره "مهدی محمدی، افشین عبدالهی و سید مرتضی هاشمی" از هنرمندان استان مرکزی هستند. داوران جشنواره نیز از هنرمندان مطرح تئاتر خیابانی کشور خواهند بود و اسامی آنها روز شنبه اول تیرماه رسانه ای خواهد شد.

"هنبو" در گویش "راجی" دلیجان به معنی خبر و آگاهی است.

راجی، گویشی کهن است که در مناطق مرکزی ایران و در شهرهایی چون دلیجان و نیمور محلات استفاده می‌شده و اکنون فقط در بعضی مناطق شهر دلیجان و شهر وزوان اصفهان بقایای آن برجای مانده‌ است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: