• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-13684-5
  • خبرنگار : 10161
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

هفتمین المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر در استان مرکزی به پایان رسید

هفتمین المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر در استان مرکزی به پایان رسید.

مرحله استانی هفتمین دوره از المپیاد دانش آموزی آماده، المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر، به همت جمعیت هلال احمر استان مرکزی و با مشارکت شرکت ماشین سازی اراک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید بابایی، معاون امور دانش آموزی سازمان جوانان کشور بعنوان مهمان ویژه این با اشاره به آیه 32 از سوره مبارکه مائده متذکر شد که نجات یک نفر برابر با نجات تمام بشریت است و در این مورد یک مساوی است با هفت میلیارد.

بابایی خطاب به دانش آموزان گفت: امروز کار ساده‌ای را آموختید ولی تاثیر این کار ساده ممکن است چندین میلیارد برابر آنچه فکر می کنید باشد.  

محمد محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: هدف ما نهادینه کردن فرهنگ امدادی در جامعه است و بهترین جامعه هدف برای تحقق این امر دانش آموزان هستند. آموزش‌های امدادی شاید به ظاهر ساده و مهم باشند ولی می توانند جان انسان‌ها را نجات دهند.

محمدی ادامه داد: هفتمین المپیاد آماده، با شرکت 11 شعبه جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های استان برگزار شد. ابتدا در مرحله شهرستان مجموعا 134 مدرسه در این المپیاد شرکت کردند و از هر شهرستان یک تیم از برادران و یک تیم از خواهران و از اراک دو تیم برادران و دو تیم خواهران، به مرحله استانی راه یافتند. تمامی تیم‌ها در 8 رشته به رقابت پرداختند و تیم قهرمان به مسابقات کشوری راه پیدا خواهد کرد.

در پایان در بخش خواهران تیم‌های شازند، ساوه و خنداب به ترتیب به مقام های سوم تا اول دست پیدا کردند.

همچنین در بخش برادران تیم‌های دلیجان، اراک و ساوه سوم تا اول شدند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: