• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-13784-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فلک افلاکی به ایسنا خبر داد:

مخالفت تمامی اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی با اجرای پروژه 58 متری/اعضا هفته آینده به اراک سفر می‌کنند

رییس شورای شهر اراک با اشاره به سفر هفته آینده اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به اراک، گفت: در جلسه امروز تمامی اعضای کمیته با اجرای پروژه 58 متری در اراک مخالفت کردند.

دکتر کاوه فلک‌افلاکی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص حضور در  چهارمين جلسه كميته فنى شوراى عالى شهرسازى و معماری کشور و موضوعات مطرح شده در این جلسه بیان کرد: در این جلسه طرح جامع اراك با دستورکار " بررسى شبكه معابر در طرح جامع " مورد بررسی قرار گرفت که مشاور طرح جامع که پروژه 58 متری اراک را بعنوان احداث يك شبكه جديد در طرح جامع گنجانده، اجراى آن را براى حل مشكل ترافيك اراك ضرورى دانست.

وی با بیان اینکه اعضاى شوراى عالى شهرسازى را ١٢ وزير تشكيل مى‌دهند که هريك از وزارتخانه‌ در كميته فنى شورا یک نماینده دارند، افزود: اين نمايندگان موضوعات را مثل طرح ٥٨ مترى و طرح جامع اراك را بررسى می‌کنند و در نهایت با تشکیل شوراى عالى شهرسازی و معماری کشور تصميم نهایی اتخاذ مى‌شود.

فلک‌افلاکی با تاکید بر اینکه در این جلسه تمامى اعضاى كميته فنى ضمن اظهار نظر با اجرای پروژه 58 متری در اراک مخالفت داشتند، تصریح کرد: اعضای کارشناس کمیته فنی در این جلسه به صورت مشروح دلایل مخالفت خود را اعلام کردند به طوری که بیان شد، ام روزه در دنيا با تغيير رويكردها مواجه هستيم به نحوي‌كه براى حل مشكلات ترافيك و حمل و نقل شهرى ديگر معبر جديد احداث نمى‌شود چراکه مشكل بيشتر خواهد شد، بلكه معابر قديمى اصلاح مى‌شود.

وی اضافه کرد: طبق نظر اعضای کارشناس حاضر در جلسه، براى تملك املاك واقع شده در پروژه ٥٨ مترى بودجه‌اى بالغ بر ١٤٠٠ ميليارد تومان نیاز است كه شهردارى اراك چنين توانى ندارد و اميد داشتن به دولت و وزارت كشور براى مساعدت و استفاده از بودجه‌هاى ملى شبيه افسانه و خواب و خيال است، همچنین مشكلات اجتماعى و نارضايتى مردم را نمى‌توان در نظر نگرفت از طرفی اعتبار اين طرح هم سال‌هاست تمام شده و فاقد اعتبار است.

رییس شورای شهر اراک بیان کرد: مخالفان اجرای پروژه 58 متری حاضر در جلسه کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور بیان کردند براى حل مشكل ترافيك مركز شهر به جای اجرای یک پروژه 2 هزار میلیاردی مى‌توان راه‌هاى ديگرى مانند انجام طرح ترافيك را دنبال کرد.

وی گفت: از نظر اعضای کمیته، اراك در بين شهرهاى بزرگ ايران يكى از منضبط ترين شهرهاى ايران به لحاظ پايبندى به قوانين است و ضمن مخالفت با اجرای طرح، از مشاور خواسته شد که در فکر طرحی برای جایگزینی پروژه 58 متری باشد که البته پیشنهاداتی نیز مطرح شد.

فلک افلاکی با اشاره به حضور حمیدرضا نوازنی مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی، محمدحسین فدایی نماینده شورای شهر اراک، ستوده نیا نماینده شهرداری و عزیزی معاون اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی در این جلسه اظهار کرد: هفته آينده اعضاى كميته فنى شوراى عالى شهرسازى و معماری کشور از اراك و مسیر پروژه 58 متری اراک بازديد خواهند داشت و سپس نظر خودشان را رسما اعلام و به شوراى عالى جهت تصويب ارسال خواهند كرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: