• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6991-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

تاکید معاون استاندار مرکزی بر لزوم توجه به راه‌اندازی واحدهای نیمه تمام و راکد اقتصادی

معاون ‌هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بر ضرورت توجه به راه‌اندازی واحدهای نیمه تمام و راکد اقتصادی تاکید کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار کرد: ساخت پارک علم و فناوری استان از سال ۸۴ آغاز شد و عملیات ساخت این طرح سال گذشته به پایان رسیده است، اگر آینده صنعتی استان بخواهد به پویایی حرکت کند، باید به شرکت های دانش بنیان توجه شود .

سعید فرخی افزود:  مشکلات زیرساختی پارک علم و فناوری استان مرکزی باید برطرف و راه دسترسی این مجموعه تسهیل پیدا کند .

وی افزود: پیگیری مصوبات و برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی نیازمند تغییرات است تا بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده دسترسی پیدا کنیم. در این خصوص شاخص هایی را ابلاغ و تعیین خواهیم کرد تا مورد ارزیابی قرار گیرند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: توسعه روند صادرات و تکمیل واحدهای نیمه تمام و راکد اقتصادی از مواردی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا شاهد یک نتیجه جدی مثبت در این زمینه باشیم .

به گزارش ایسنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز گفت: بازار تاریخی اراک کاندیدای موقت برای ثبت در فهرست جهانی است و برای تحقق این مهم باید مشکلات این مجموعه برطرف شود .

علیرضا ایزدی افزود: اقدامات مورد نیاز برای اینکه بازار در فهرست ثبت جهانی قرار گیرد باید در سه سال آتی انجام شود .

وی در ادامه اظهار کرد: همچنین گردو به عنوان منطقه نمونه گردشگری نیازمند تامین زیرساخت هاست که در این خصوص ۸۰۰ کیلومتر راه دسترسی به منطقه گردشگری گردو اراک نیازمند رفع مشکل است .

ایزدی اصافه کرد: این مجموعه برای بهره مندی مردم اراک نیازمند سرمایه گذاری جدی است .

به گزارش ایسنا، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز گفت: تالار مرکزی استان با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید .

حجت الاسلام "عباس دانشی" ادامه داد: این تالار در ۱۲ هزار متر مربع مساحت و زیربنای ۱۴ هزار و ۴۰ متر مربع  در ۶ طبقه ساخته شده و متشکل از سالن موسیقی، سخنرانی، رستوران، کتابخانه و کارگاه آموزشی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: