• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-14284-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

وزیر بهداشت:

پرونده الکترونیک نظام سلامت به سرانجام رسیده و با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود

وزیر بهداشت و درمان گفت: پرونده الکترونیک نظام سلامت بعنوان یک زیرساخت بسیار مهم نظام سلامت به سرانجام رسیده و با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید نمکی در جریان سفر به شهرستان زرندیه که با هدف افتتاح و کلنگ زنی چند طرح حوزه بهداست و درمان صورت گرفت، در جمع خبرنگاران درخصوص فعالیت های در دست اقدام حوزه سلامت اظهار کرد: یکی از برنامه های اصلی ما تکمیل زیرساخت های حوزه نظام سلامت و مراکز بهداشت و درمان و اتمام تخت ها ی نیمه کاره است.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی کنترل فشار خون با عنوان بسیج ملی فشار خون در دست اجراست تا بتوانیم 20 میلیون ایرانی بین جمعیت 30 تا 70 سال را تحت پوشش قرار داده و موارد جدید فشار خون را بویژه در کسانی که اطلاعی از بیماری خود ندارند، کشف کنیم، افزود: برای مرحله بعدی نظام ارجاع و پزشک خانواده، پرونده الکترونیک نظام سلامت بعنوان یک زیرساخت بسیار مهم نظام سلامت به سرانجام رسیده و با حضور ریس جمهور افتتاح می شود.

نمکی اظهار کرد: "مدارس بدون پوسیدگی" نیز در بخش بهداشت دنبال می شود تا دندان های یک میلیون و 200 هزار دانش آموز در مقطع ششم ابتدایی عاری از پوسیدگی شود.

وی با بیان اینکه حدود 400 خانه بهداشت عشایری برای عشایر کوچ رو در حال راه اندازی است گفت: با این هدف که مردم ما مشکلی به نام کمبود دارو نداشته باشند و نخواهند داشت، بحث تامین داروهای اساسی را دنبال می کنیم.

نمکی افزود: موضوع ماندگاری پزشک در نقاط محروم و کاهش پرداخت از جیب مردم در هزینه های کمرشکن و رسیدگی ویژه به بیماران سخت و صعب العلاج نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه پروژه های بهداشت و درمان نیمه تمامی که بالای 85 تا 90 درصد هستند را به اتمام خواهیم رساند و و مابقی نیز به همان نسبت پیش خواهد رفت گفت: پروژه جدید دیگری نخواهیم داشت، مگر پروژه ای که از قبل مصوب شده و بودجه آن تامین شده باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: