• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-14484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مهار حریق انبار لاستیک های فرسوده در منطقه صنعتی حاجی آباد اراک

انبار و محل جمع آوری لاستیک های فرسوده در منطقه صنعتی حاجی آباد عصر روز گذشته در کام آتش فرو رفت که با تلاش آتش نشانان چهار ایستگاه و پس از نزدیک به 5 ساعت عملیات، مهار و خاموش شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری 125، ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک در ساعت 17 عصر روز گذشته توسط شاهدان از وقوع این حادثه با خبر شد که بی درنگ آتش نشانان ایستگاههای 1، 2، 5 و 11 را به محل حادثه واقع در جاده تهران، منطقه صنعتی حاجی آباد اعزام كرد .

آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رئیس سازمان آتش نشانی اراک که از همان ابتدای بروز آتش سوزی در محل حادثه حضور یافته بود در این خصوص اظهار کرد: درون یک چهاردیواری مقادیر زیادی لاستیک های فرسوده جمع آوری شده و به علل نامشخصی آتش گرفته بود .

وی با اعلام اینکه شدت آتش به حدی بود که دود ناشی از آن از فواصل دور و درون شهر قابل مشاهده بود، در ادامه افزود: آتش نشانان با تجهیز به لوازم حفاظت فردی، از چندین جهت با استفاده از لوله های آبدهی مشغول خاموش كردن آتش شدند، اما شدت آتش سوزی به حدی بود که خودروهای آتش نشانی به دفعات اقدام به آبگیری از شیرهای هیدرانت جهت انجام عملیات کردند .

آقازیارتی با اشاره به اینکه وجود شیر هیدرانت در نزدیکی محل حادثه کمک شایانی به آتش نشانان کرد ادامه داد: با وجود گستردگی آتش، دو دستگاه لودر و یک دستگاه بیل زنجیری از شهرداری به محل حادثه اعزام شد تا با جابجایی لوازم سوخته از شدت آتش سوزی کاسته شود که سرانجام پس از نزدیک به 5 ساعت تلاش نفسگیر نیروهای عملیاتی، این آتش سوزی مهار و کاملا خاموش شد .

رئیس سازمان خاطرنشان کرد: با توجه به وزش باد در محل و احتمال شعله وری مجدد، نیروهای آتش نشانی پس از مهار آتش اقدام به جابجایی لوازم سوخته كردند و همچنین به لكه گیری آتش پنهان در زیر ضایعات پرداختند .

وی در خاتمه گفت: علت بروز این آتش سوزی در حال حاضر از سوی کارشناسان آتش نشانی اراک در دست بررسی و تحقیق است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: