• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-7191-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون استاندار عنوان کرد:

بهبود فضای کسب و کار؛ وظیفه اصلی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بهبود فضای کسب و کار را وظیفه اصلی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سعید فرخی در سومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال 98 با اشاره به نتایج پایش ملی محیط کسب و کار ایران و استان مرکزی بیان کرد: در این پایش 28 پرسش از فعالان اقتصادی از بازه زمانی زمستان 96 تا 97 پرسیده شده است که با توجه به وظیفه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مبنی بر بهبود فضای کسب و کار، باید این پایش و شاخص‌ها تحلیل شود.

وی افزود: در جلسه آتی شورا اولین دستورکار به بررسی اقدامات دستگاه‌های اجرایی که شاخص‌های نامطلوبی را در این پایش کسب کرده‌اند و روند 2 ساله شاخص‌ها می‌پردازد.

فرخی تصریح کرد: این پایش با روش‌های کاملا علمی انجام شده است، متاسفانه وضعیت استان در برخی از شاخص‌ها مناسب نیست که این امر حاکی از آن است که یا اقدامات مناسب پس از اعلام این شاخص‌ها از سوی دستگاه‌ها صورت نگرفته و یا افکار عمومی نسبت به اقدامات مناسب صورت گرفته، اقناع نشده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی پایش ملی محیط کسب و کار ایران با تمرکز بر استان مرکزی در زمستان 97 را تشریح کرد که براساس آن استان مرکزی در برخی از شاخص‌ها وضعیت مناسبی را نسبت به میانگین کشوری دارد و در برخی از شاخص‌ها وضعیت مناسب نیست.

بهنام آزادی‌فر اضافه کرد: فعالان اقتصادی مشارکت‌کننده در این پایش، غیر قابل پیش‌بینی بودن قیمت‌ها، بی‌ثباتی سیاست‌ها و دشواری‌های تامین مالی از بانک‌ها بدترین مولفه‌ها فضای کسبو کار و کمبود فناوری‌های نوین، محدودیت‌های دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت و محدودیت دسترسی به شبکه آب که در سال‌های اخیر وضعیت بهبود یافته است را مناسب‌ترین مولفه‌های این فضا عنوان کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: