• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-7291-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

پیش بینی ایجاد ۲۸۱۸ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان مرکزی

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی گفت: با توجه به طرح‌هایی که به بانک‌های عامل معرفی و منجر به پرداخت تسهیلات شده، پیش بینی می‌شود ۲۸۱۸ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان در سال جاری ایجاد شود .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد تقی آبایی در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در خصوص عملکرد تسهیلات اشتغال روستایی اظهار کرد: ۳۱۲ میلیارد تومان در این زمینه از محل تسهیلات اشتغال روستایی به استان مرکزی ابلاغ شده که تا به امروز ۲۷۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان معادل ۹۰ درصد رقم ابلاغی به استان تخصیص داده شده است .

وی افزود: از این میزان ۱۲۳ میلیارد تومان به بانک کشاورزی، ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بانک توسعه تعاون، ۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیارد تومان به پست بانک و ۶۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید تخصیص داده شده است .

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تا به امروز ۱۹۵۳ طرح توسط کمیته‌های شهرستانی و استانی تایید و به بانک‌های عامل جهت دریافت ۳۶۴ میلیارد تومان معرفی شده که پیش بینی می‌شود در نهایت  ۴۸۵۹ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری معادل ۱۳۰ درصد تسهیلات تخصیصی و ۱۱۷ درصد رقم ابلاغی ایجاد شود .

آبایی بیان کرد: در حال حاضر ۴۸۵ طرح با ۱۳۴ میلیارد تومان در بانک‌های عامل در دست بررسی است و ۱۴۶۹ طرح با ۲۱۸ میلیارد تومان مصوب شده که از میزان طرح‌های مصوب ۱۳۹۷ طرح منجر به انعقاد قرارداد و در نهایت ۱۳۶۸ طرح منجر به پرداخت شده که پیش بینی می‌شود  ۲۸۱۸ فرصت شغلی در مناطق روستایی و عشایری استان در سال جاری ایجاد شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: