• شنبه ۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-291-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

15 هزار تن گندم در استان مرکزی خریداری شد

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری مرکزی گفت: از ابتدای خردادماه تاکنون 15 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری و در سیلوها ذخیره‌سازی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود نعمتی در حاشیه کارگروه خرید غلات و دانه‌های روغنی استان مرکزی در جمع خبرنگاران بیان کرد: استان مرکزی از هشتم خردادماه خرید تضمینی گندم را آغاز کرده است و تا امروز حدود 15 هزار و 300 تن گندم خریداری کرده است.

وی افزود: وجه تمامی این خریدها با 6 روز تاخیر به صورت کامل پرداخت شده است و بانک کشاورزی به هیچ عنوان نمی‌تواند وجه گندم را بابت بدهی از حساب کشاورزان برداشت کند.

نعمتی با بیان اینکه کرایه حمل گندم از مزارع تا سیلوها در این جلسه پیشنهاد شد که تصمیم نهایی در ستاد تنظیم بازار استان اتخاذ و با قاچاق نیز با جدیت برخورد می‌شود، گفت: مراکز خرید و تعاونی‌های روستایی تمامی امکانات را برای خرید گندم کشاورزان در نظر گیرند. البته تمامی سیلوهای استان آماده خرید گندم هستند و کشاورزان نیز با برداشت محصولات خود می‌توانند تولیدات خود را تحویل سیلوها دهند و تا انتهای شهریور نیز خرید ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه مدیر شعب بانک کشاورزی استان مرکزی نیز بیان کرد:  تا امروز 14 هزار و 100 تن خرید گندم به مبلغ 24 میلیارد و 400 میلیون تومان در سامانه بانک ثبت شده است.

مسعود رضایی گفت: تا 25 خردادماه تمامی خریدهای ثبت شده در سامانه بانک به مبلغ 15 میلیارد و 300 میلیون تومان به صورت کامل پرداخت شده است و وجه گندم‌های خریداری و ثبت شده در سامانه شده به صورت کامل با یک هفته تاخیر پرداخت می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: