• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-1185-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در اراک برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: اراک از 17 تیرماه با برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی، میزبان تمامی استان‌های کشور است.

علیرضا ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به ظرفیت صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: استان مرکزی یکی از خواستگاه‌های هنر و محصولات صنایع‌دستی است. در حال حاضر از 300 رشته فعال در کشور، 100 رشته به همت هنرمندان در استان مرکزی فعال است.

وی تصریح کرد: اگر امسال به دنبال رونق تولید و به تبع آن رونق اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی هستیم، مسلما یکی از ابزارها و اهرم‌های تحقق رونق اقتصادی، صنایع دستی است. با وجود اینکه تولیدات استان به لحاظ کمی و کیفی قابل توجه است، اما با مشکلاتی روبرو هستیم.

ایزدی بازاریابی و معرفی تولیدات و محصولات صنایع‌دستی را دو مشکل عمده در حوزه صنایع‌دستی استان مرکزی دانست و افزود: خلا این دو مولفه باعث شده است که صنایع‌دستی استان مرکزی نتواند جایگاه مناسبی را به دست بیاورد و با توجه به رونق تولید به دنبال این هستیم که با تحقق شعار سال بتوانیم شرایط مناسبی را برای این دو دغدغه اصلی خود فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای معرفی و بازاریابی برای تولیدات صنایع‌دستی برگزاری نمایشگاه‌ است، گفت: براساس این دیدگاه، مقرر شده است از 17 تا 21 تیرماه نمایشگاه صنایع‌دستی در ابعاد ملی با حضور تمام استان‌ها و 220 غرفه برگزار خواهد شد که این رویداد یک فرصت مناسبی برای استان در حوزه بازاریابی و معرفی ظرفیت‌های صنایع‌دستی به شمار می‌رود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به تلاش‌های میراث فرهنگی در حوزه‌های مختلف و وضعیت مناسب استان در حوزه صنایع دستی به لحاظ کمی و کیفی بیان کرد: استان مرکزی 10 مهر اصالت جهانی دارد که برای خود برند و پتانسیل بالایی محسوب می‌شود، همچنین 63 مهر اصالت، نشان ملی مرغوبیت کالا در اختیار دارد که گام نخست برای دریافت مهر اصالت جهانی است. این شرایط نشان از غنای صنایع‌دستی استان به لحاظ کمی و کیفی واجد ارزش دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: