• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-3084-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

آغاز عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی استان مرکزی

رئیس اداره نگهداری راه‌های استان مرکزی از آغاز عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

روح‌اله نصراللهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، بیان کرد: با توجه به آغاز تعطیلات و سفرهای تابستانی و موقعیت جغرافیایی استان مرکزی که در کریدور شمال به جنوب و غرب و به شرق کشور واقع شده است، عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در محورهای مواصلاتی استان آغاز شد.

وی با اشاره به آغاز انجام این عملیات در محور اراک-توره-پل‌سفید به سمت راهدارخانه زالیان به طول سه کیلومتر که با اعتبار ملی یک میلیارد تومان در کیلومتر 67 باند برگشت در حال انجام است، افزود: این محور در واقع مرز بین استان لرستان و استان مرکزی و مسیر عبور مسافران به بروجرد، لرستان و خوزستان است و به لحاظ تردد اهمیت بالای دارد.

نصراللهی اضافه کرد: این عملیات ظرف یک ماه آینده و در هفته دولت به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه عملیات ماسه-آسفالت و روکش با دانه‌بندی درشت و استخوان‌بندی در محور زاویه به اخترآباد شهرستان زرندیه به طول 2 کیلومتر در ابتدای سال انجام و در اردیبهشت ماه به اتمام رسید، گفت: درحال حاضر عملیات روکش بیندر با اعتبارات ملی و استانی در این محور در حال انجام است.

رییس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: با توجه به اهمیت این محور که در مرز استان مرکزی و البرز واقع شده است و 25 کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی استان مرکزی قرار دارد، عملیات روکش مدنظر قرار گرفت.

نصراللهی افزود: در سنوات گذشته 16 کیلومتر این محور ماسه-آسفالت و روکش شد، 2 کیلومتر در دست اقدام است و  حدود 7 کیلومتر نیز در دستور کار قراردارد. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: