• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1491-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

ایجاد هزار شغل مستقیم با راه اندازی سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در شازند

استاندار مرکزی گفت: یکی از پروژه‌های بزرگ شهرستان شازند سرمایه‌گذاری 400 میلیون دلاری به منظور استفاده از ضایعات مواد نفتی جهت تولید بنزین و گازوئیل یورو 5 است که لازم است تسریع لازم در این راستا صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی سید علی آقازاده در حاشیه جلسه ستاد راهبری اقتصادی مقاومتی شهرستان شازند در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث مطرح شده از جمله حمایت صنعت، گردشگری و کشاورزی در این جلسه و توجه به اولویت‌ها در جهت افزایش اشتغال و رونق تولید، افزود: تاکنون اقدامات لازم انجام و مجوزهای نهایی پروژه صادر شده و تا دو هفته آینده زمین مورد نیاز پروژه تحویل می‌شود. با راه‌اندازی این پروژه بیش از 500 نفر در مرحله اول و 500 نفر در مرحله دوم برای شهرستان اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود و برای 1200 نفر نیز اشتغال غیرمستقیم به همراه دارد.

استاندار مرکزی با اشاره به احداث 2 کارخانه پتروشیمی در شهرستان بیان کرد: اگر تا پایان سال 99 فاز اول به بهره‌برداری برسد 400 فرصت شغلی در شازند ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: موضوع کارخانه قند نیز در دستور کار شهرستان قرار گرفته و در این جلسه مقرر شد تا حوزه معاونت اقتصادی استانداری مرکزی مذاکراتی که مجموعه استان تاکنون با بنیاد مستضعفان داشته را به نتیجه برساند تا کارخانه با قیمت کارشناسی به شهرستان واگذار و در سال جاری نیز راه‌اندازی شود.

آقازاده به موضوعات گردشگری شهرستان و احداث یک هتل 3 ستاره اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های شهرستان در حوزه گردشگری توجه به منطقه کوکبیه است که 100 هکتار زمین از سوی راه و شهرسازی به شهرداری واگذار شده است تا یک سایت بزرگ گردشگری با همه امکانات مانند فضای سبز، زمین بازی، شهربازی، ورزش‌های آبی و قایقرانی ظرف چند ماه آینده در آن ایجاد شود و تلاش بر این است که با سرمایه گذاری شهرداری شازند و بخش خصوصی یک سایت گردشگری مناسب در منطقه مرکزی ایران احداث شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: