• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-6784-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

تجمع تعدادی از کارگران آذرآب اراک

کارگران شرکت آذرآب در تجمعی خواستار پیگیری مشکلات شان و پرداخت حقوق معوق خود شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، رییس شورای کار شرکت آذرآب در اینباره اظهار کرد: حدود 600 نفر از کارگران به دلیل عدم پرداخت حقوق اردیبهشت و خردادماه و عدم تحقق وعده‌های شرکت دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.

جواد صابری تصریح کرد: حقوق کارگران بین 2 میلیون و 500 تا سه میلیون و 500 هزار تومان است که دو ماه آن در این شرایط اقتصادی پرداخت نشده است، مدیریت شرکت وعده پرداخت حقوق‌ها در چهارشنبه هفته گذشته را داده بود که اعلام شد منابع پرداخت حقوق تامین نشده و قول اوایل هفته جاری را دادند.

وی با بیان اینکه طبق وعده مدیریت شرکت حقوق‌ها باید پانزدهم هر ماه پرداخت شود که هربار خلف وعده شده است، گفت: نکته مهم این است که کارگران بیش از هر چیزی نگران آینده شغلی خود هستند.

صابری تاکید کرد: کارگران نگران تامین پروژه برای شرکت هستند.

رییس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اضافه کرد: هفته گذشته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در خصوص وضعیت شرکت جلسه تشکیل داد، مجموعه استان در تلاش برای رفع مشکلات هستند اما بدقولی‌ها بسیار شده و کارگران اعتماد نمی‌کنند و همین امر باعث می‌شود که دست به اعتراض بزنند که اینکار قطعا برای مجموعه مدیریتی استان دردسر ایجاد می کند.

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی نیز در خصوص این تجمع به ایسنا گفت: در شرایط کنونی شرکت با مشکلات بسیاری مواجه است و برای گرفتن پروژه و کار نیز با چالش روبروست، اما نکته اینجاست که چنین اعتراضات و تجمعاتی بر روند رفع این مشکلات تاثیر منفی دارد و شرایط را بدتر می‌کند.

سعید فرخی تصریح کرد: طی چند ماه اخیر مجموعه مدیریت استان و مدیران مرتبط برای برداشتن موانع از سر راه تولید در شرکت و گرفتن پروژه‌ تلاش‌های بسیاری کرده اند، ما هم می‌دانیم که شرایط سخت است، اما خواهش می‌کنیم که کارگران قدری صبر و حوصله داشته باشند تا بتوان روند را بهبود بخشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: