• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-2091-5
  • خبرنگار : 10159
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی 3000 فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد کرد

استاندار مرکزی با بیان اینکه طرح اشتغال پایدار روستایی یکی از موفق‌ترین طرح‌های دولت دوازدهم بوده است گفت: در استان مرکزی در مسیر اجرای این طرح تاکنون 3000 فرصت شغلی ایجاد شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار کرد: در طول دو دهه گذشته طرح‌های مختلفی از طرف دولت‌های وقت برای اشتغال پایدار و توسعه عمران روستایی مطرح شد اما بدون هیچ تعارفی باید گفت طرح اشتغال پایدار روستایی که در دولت دوازدهم به مرحله اجرا گذاشته شد  یکی طرح‌های موفق بود .

وی افزود: البته این طرح در ابتدا ضعف‌هایی نیز داشت اما با استمرار و اصراری که از طرف تمام دستگاه‌های دولتی در این مسیر شاهد بودیم روند اجرای طرح بهبود و تسریع پیدا کرد .

استاندار مرکزی تصریح کرد: در استان‌ مرکزی حدود سه هزار شغل از این مسیر ایجاد شد که این تعداد شغل، تقریبا یک سوم مشاغلی است که در سال ۹۷ برای استان به وجود آمد .

آقازاده بیان کرد: تقاضای ما از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری این است که ۳۰ درصد اعتبارات طرح اشتغال روستایی و عشایری از همان ابتدا در اختیار استان‌ها قرار گیرد و همچنین انتظار داریم استان مرکزی با توجه به شرایطش ویژه‌تر دیده شود .

وی ادامه داد: توجه و هدفگذاری طرح‌های اشتغال روستایی در روستا به خوبی صورت گرفته و اشتغال پایدار و خوبی ایجاد شده است .

استاندار مرکزی اضافه کرد: در حوزه نهادهای حمایتی در خصوص جذب اعتبارات تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز باید تلاش بیشتری صورت گیرد که البته در این میان کمیته امداد وضعیت بهتری دارد .

آقازاده خاطرنشان کرد: امسال لایحه ای توسط دولت تهیه و در این لایحه پیشنهاد شده به منظور تولید و اشتغال روستایی و عشایری  ۵۰۰ میلیون دلار اختصاص پیدا کند که امیدواریم با تصویب آن در مجلس بتوان گام های خوبی در این مسیر برداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: